Ve sklepě penzionu U Císa...
Ve sklepě penzionu U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma se letos v rámci hudebního festivalu JazzFest Znojmo představí také italské bluesové trio (od 19 hod.). Vede jej Michele Biondi, italský bluesový zpěvák, skladatel a hráč na elektrickou kytaru, pocházející z toskánského Ripafratta. Absolvoval rozsáhlé turné po USA i Evropě a vydal tři sólová alba. Jeho druhé album „Cotton & Moonshine“ získalo v Evropě a USA nadšené uznání za zcela osobitý přístup k tradičnímu blues. Michelova bluesová kariéra je široká a různorodá, vystupuje na festivalech jako „Natchez Mississippi Celebration“ (USA), „Hambone Mississippi Festival“ (USA), „British Blues Festival“ (UK), „Lugano Blues Nights“ (Švýcarsko), „Lucca Blues festival“ (Itálie) a mnoha dalších… Od roku 2015 až do epidemie covidu cestoval po celém světě a vytvořil si důležité vazby a spolupráci s mnoha americkými a britskými bluesovými umělci, jako jsou naoř. Ray Cashman, Rachelle Coba a Stan Street.
Jde o další bod programu hudebního festivalu JazzFest Znojmo, který každoročně přiváží pod hlavičkou sloganu "WINE GOES TO JAZZ" do Znojma špičkovou jazzovou hudbu i světové jazzmany. Tradičně je každý festivalový koncert doprovázen ochutnávkou vín od vinařů ze Znojemska. Program 17. ročníku festivalu plného kvalitního jazzu i vína startuje 17. ledna a poběží až do 28. března 2025.
https://www.facebook.com/hudbaznojmo

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Netradiční prohlídku ve stylu strašidelného Halloweenu připravilo pro děti i letos Znojemské podzemí – největší městský podzemní labyrint ve střední Evropě.
Zveme vás na populární večerní prohlídku města Znojma s degustací znojemských vín za účasti certifikovaného průvodce a sommeliera.
Jak v historii a liturgii byli vnímáni jednotliví duchovní představitelé? Ze kterých se staly modly a ikony? Na uměleckou výstavu zaměřenou na díla a sbírky z církevních památek a kostelů z Polska, Běloruska, Ukrajiny i Ruska, můžete dorazit do Jihomoravského muzea ve Znojmě.
Výstava, kterou pro návštěvníky připravilo Jihomoravské muzeum ve Znojmě, je zaměřena na paleontologii, konkrétně na vzácné i klasické fosilie.
Slavnostní zahájení Znojemského adventu na Masarykově náměstí oznámí v 16:45 hod. rozsvícení velkého vánočního stromu a zapálení 1. svíce na adventním věnci.
Degustace vín, slavnostní požehnání nového ročníku, nejrůznější regionální speciality a neodmyslitelná cimbálová muzika.
Degustace vín, slavnostní požehnání nového ročníku, nejrůznější regionální speciality a neodmyslitelná cimbálová muzika.
Na speciální svatomartinské menu můžete dorazit také do Vinařství Nešetřil ve Znojmě.
Letos tomu bude 140 let, kdy se narodila významná znojemská osobnost, a to pan Josef Mareš, který byl historicky prvním starostou města Znojma.
Prodejní výstava originálních výrobků klientů Ateliéru Samuel a Dílny sv. Kláry při Oblastní charitě Znojmo.
Výstavní sály Znojemského hradu zaplní další pokračování prezentace broušeného skla firmy Langerových ze Šatova u Znojma.