Panelová výstava přibližuje oku neviditelné mikrostruktury, vyskytující se na nadzemních částech rostlin.
Rostliny jsou pokryty pokožkou s rozličnými tvary průduchů, chlupů, voskových šupin a dalších zajímavých útvarů, které jim zajišťují jedinečné vlastnosti.
Výstava představuje na 17 panelech snímky povrchů 36 druhů rostlin z 23 čeledí. Svým rozsahem a zaměřením je tato výstava v rámci České republiky zcela ojedinělá!
Vernisáž výstavy proběhne 5. března v 17.00 hodin.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Večerní prohlídky skleníků Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity jistě potěší nejenom obdivovatele největšího leknínu světa, viktorie.
Pojďme „zapařit“ retro bojové hry na originálních 8 a 16bitových strojích z 80. let minulého tisíciletí!
Čtvrtý a poslední díl série Osobnost regionu 2026. Vinařství Volařík.
Náměstí je veřejný prostor, jakýsi salon každého města. Ale jak tato prostranství vznikala?
Sólový koncert Vojtěcha Dyka s živým klavírním doprovodem.
Salon vín představí svůj letošní ročník výběrem zlatých a stříbrných vín, vhodných právě pro letní večer nad Brnem.
Teplé letní večery je nejlepší strávit pod hvězdami s hudbou, a proto soubor Janáčkovy opery NdB i letos přináší operní představení do romantického prostředí hradu Špilberk.
Teplé letní večery je nejlepší strávit pod hvězdami s hudbou, a proto soubor Janáčkovy opery NdB i letos přináší operní představení do romantického prostředí hradu Špilberk.
Open-air festival na velkém nádvoří hradu Špilberk nabízí vždy v druhé polovině srpna čtyři koncerty.
JAN VALTA Kingdom Come: Deliverance II, hudba k počítačové hře