Ústředním tématem třetího ročníku naší konference je VODA ve všech jejích podobách, kvalitách a místech výskytu.
Voda je neoddělitelnou součástí našeho životního prostředí. Ve formě vodních toků je dynamická, zatímco ve formě vodních ploch je klidná a statická. Může být pitná, nepitná, dešťová, pramenitá, zásaditá, kyselá, sladká nebo slaná – vlastností vody je nepřeberné množství. Jak tento živel vnímáme dnes a jaký přístup k němu měli naši předci, bude předmětem třetího ročníku naší konference. Vodu nalezneme všude kolem nás, stačí se jen pozorně dívat.
Naše interdisciplinární konference si klade za cíl dát dohromady doktorandy, pedagogy, architekty, inženýry, památkáře, krajináře a jiné odborníky. Měli bychom o problémech rozmlouvat, a nejen je odpřednášet. Jde nám o skutečné setkání lidí, kterým nejsou lhostejné hodnoty krajiny, sídel a památek.
Konference Krajina Sídla Památky 2025 se zaměří na její význam, historii a současnou roli v naší kultuře a společnosti. Budeme se zabývat, jak tento živel ovlivňují naši identitu a jak se proměňuje v průběhu času. Objevte s námi zajímavé příběhy, které v naší krajině voda vypráví.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Přijďte se parádně najít, zasmát a setkat. Pozvali jsme ty nejchutnější gastro podniky a připravili bohatý doprovodný program, divadlo pro nejmenší i dobročinnou dražbu.
Jóga pro babičky je jemná jógová lekce určená především pro seniorky, případně pro ženy ve středním věku nebo začátečnice.
Světlé i temné stránky světla společně prozkoumáme na Dni Země 2026 v parku na Kraví hoře v Brně.
Taneční oslava 100. výročí Janáčkovy ikonické skladby
Pojďme opět „zapařit“ retro hry na originálních 8 a 16bitových strojích z 80. let minulého tisíciletí.
Mezinárodní filmová soutěž, kde jsou k vidění ty nejlepší snímky světa spojené s horskou tématikou.
ALBAN BERG Houslový koncert „Památce anděla“ RICHARD STRAUSS Život hrdinův, symfonická báseň op. 40
Historie vodních toků v Brně je více než pestrá. Stará Ponávka neboli Svitavský náhon je jedním z nich, napůl zapomenutý, a přece poslední přežívající svědek starých časů.
Žena jako „domácí anděl“, pečující matka. Bylo to ale opravdu tak jednoduché? A co žena jako občanka?
Devátý ročník Open House Brno otevře veřejnosti architektonicky cenná a běžně nepřístupná místa v jihomoravské metropoli.