Tradiční výstava vín v Mutěnicích má hluboké kořeny v minulosti a vychází z touhy setkání mezi vinaři a milovníky vína, kteří společně ochutnali a ohodnotili svá vína.
Každý vinař na výstavu dává to, co on sám považuje za to nejlepší z jeho produkce.
Ročně se zde setkává okolo sedmi set vzorků a to od vinařů z Mutěnic a i od těch z blízkého okolí. Vína jsou hodnocena a bodována předem komisí pod odborným dohledem a toto hodnocení je zpracováno do katalogu, který návštěvníci dostávají u vstupu i s propiskou a degustační skleničkou.
Návštěvníci se mohou těšit na neomezenou konzumaci vystavených vín a doprovodný program v podobě cimbálové muziky.
Na akci je zajištěno občerstvení.
Je také možnost zakoupení lahvových vín vybraných vinařství. Výstava vín patří mezi oblíbené vinařské akce především proto, že je zde na jednom místě velké množství vzorků nejrůznějších odrůd a to naskytuje skvělou příležitost si tyto vína podrobně ochutnat a porovnat mezi sebou.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Můžete zde ochutnat několik stovek tradičních odrůd, ale i těch velmi málo známých, jako je například Milia, Noria, Rosiana, Sylvánské červené, Váh, Sevar, Agni, Kofranka, Medea, Nativa a další.
Výstava vín zejména ročníku 2025, ale i starších od vinařů z Čejče a okolí.
Výstava probíhá v tradičním duchu, prezentovaná vína jsou ze širokého okolí vinařské oblasti Morava a rovněž i ze zahraničí.
Vinaři z Čejkovic, z.s. vás zvou na Velikonoční otevřené sklepy do Čejkovic.
Tradiční vánoční atmosféra plná vůně perníčků jmelí a svařeného vína. Vánoční dětské dílničky, vánoční dekorace, jmelí, medové výrobky a přijede i kovář!
TOP degustace rodinného vinařství s cimbálovou muziku a doprovodným programem – besedou/workshopem "Jaro na zahradě" s Vlastimilem Šindelářem.
Spolek Mikulečtí vinaři, z.s. si vám dovoluje pozvat na tradiční Velkomoravský košt vín v roce – výstava vín na Podluží v Mikulčicích.