Bokem od civilizace, v srdci Moravského krasu. Bývalý kamenolom nabízí mnohem víc než suchopárné skály.
Od roku 1928 se tu kutalo a dolovalo. O půl století později těžba skončila a lom si od té doby bere příroda zpět. Mezi vápencovými skalami si dopřejte odpočinek, zábavu, pohyb a adrenalin.
Proleťte se nad kamenolomem! Skočíte do 30 metrové propasti a v délce 191 metrů prosvištíte nad lomem rychlostí blížící se 50 km/h. Jestli plánujete přípravu do hor, mají tu cvičné ferraty, čili jištěné cesty, v délce 150 metrů. Na 15 metrů vysoké vápencové stěně si vyzkoušíte skalní lezení. Potřebné vybavení a instruktor k vašim službám. Připraveno je dětské lanové centrum – zábavné a dobrodružné, přesto bezpečné. Pro nejmenší dětské hřiště od 3 let.
Milý personál, občerstvení i infopanely o okolní přírodě jsou bonusem, který Velkou Dohodu pasuje mezi vaše oblíbená výletní místa!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Moderní chrám vědy, který umí uspořádat super akce pro laiky a právem sbírá lajky.
Svezte děti parním vláčkem. Projděte naučné Stezky permoníků, jste v bývalé hornické oblasti!
Stalaktity, stalagmity, stalagnáty… pletou se vám jeskyňářské pojmy a dojmy? Navštivte Dům přírody a krasovou tematiku budete mít v malíku.
Na kole, pěšky, autem, na koni… národní park Podyjí má nekonečnou výletnickou nabídku. Vydejte se třeba na Sealsfieldův kámen.
Ráj malých permoníků i velkých dospělých. Největší nadzemní bludiště v ČR a ostatní atrakce zaměstnají vaše svaly i mozkové závity.
Občas kouknete na western? Vaše děti baví hry na indiány? Atmosféra westernového městečka nakazí i toho, kdo není fanda Divokého západu.
Single traily nejsou jen pro single! Ty v Moravském krasu tedy rozhodně ne. Naskočte do pedálů, bude to jízda.
Slyšeli jste, jak je skvěle na Křetínce? Familierní označení získala nádrž proto, že (za)baví celou rodinu, vybízí k aktivnímu odpočinku a ještě je užitečná.
Co kdybyste se ocitli na den v pravěku? Cestovat v čase vám umožní Dinopark ve Vyškově. Zabaví se děti i dospělí bez rozdílu.
Tahle voda baví i zaryté suchozemce a neplavce! Skákající delfíny neuvidíte, zato poznáte památky v okolí a okoštujete krajové dobroty.
Sejděte k pohodové Dyji. V bývalé vodárně objevte areál, který představuje motorismus ze všech úhlů do roku 1950.
Na skok od Valtic se projděte bosými chodidly po různých podkladech. Hotové blaho pro vaše nohy i duši.