Baťův kanál

Tahle voda baví i zaryté suchozemce a neplavce! Skákající delfíny neuvidíte, zato poznáte památky v okolí a okoštujete krajové dobroty.

více informací do oblíbených



„Baťák“ měří 60km a je zasvěcen rekreační plavbě od Otrokovic až do Hodonína. Plavba probíhá také na samostatném říčním úseku Kroměříž – Otrokovice. Unikátní technickou památku postavili ve 30. letech, aby zajistila zavlažování pro okolní oblasti a přepravu uhlí pro Baťovy závody. Dodnes si některá technická udělátka můžete prohlédnout – jako například výklopník uhlí v Sudoměřicích. 

Pro plavbu si půjčte malý motorový člun a buďte kapitán brázdící vody dle svých představ. Ale klidně se nechte jen pohodlně vézt – stačí si vybrat pravidelnou plavbu na větší výletní lodi.

Je tu ale ještě jedna možnost, kterak se plavit po místních vodách... hausbóty! S nimi dokonale spojíte plavbu po Baťově kanálu s poznáním památek, vinných sklepů a chráněných přírodních lokalit i ptačí rezervace. A kapitánské zkoušky nebo průkaz mořského vlka od Ministerstva řek a moří nepotřebujete. Velké skupiny mají na výběr z několika předem sestavených programů

Plavbu doporučujeme kombinovat s cykloturistikou a samozřejmě s návštěvou pamětihodností v okolí. Ochutnávání krajových specialit je v podstatě nutnost, to asi nemusíme zdůrazňovat. Podél celé vodní cesty vede parádní cyklotrasa. (Vhodná je pro děti každého věku a ani nemusíte mít svá kola, lze si je tu půjčit.) 

Půjčovny motorových lodí, kánoí a kol na vás čekají např. ve Starém Městě, Uherském Hradišti, Veselí nad Moravou, Strážnici, Sudoměřicích, Hodoníně. 

Tak AHOJ na lodi!

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Rozčleněn do areálů představujících regiony Slovácka vás skanzen Strážnice příjemně provede historií, zabaví děti, ukáže živý folklor.

prohlédnout

Hrad Špilberk

Jedna z dominant Brna, slavný žalář, letní amfiteátr i skvělé místo na procházku s výhledem na město – vítejte na Špilasu.

prohlédnout

Bylinkový ráj Sonnentor

Tady roste radost. Místo s úžasnou atmosférou, kde si kromě vůně bylinek vychutnáte pohodu non plus ultra.

prohlédnout

Hvězdárna a planetárium Brno

Moderní chrám vědy, který umí uspořádat super akce pro laiky a právem sbírá lajky.

prohlédnout

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál, zahrada Evropy! Jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů České republiky… ale také nejrozsáhlejší umělecky ztvárněná krajina na světě.

prohlédnout

Trail of Life - cykloresort Strážnicko

Nedaleko Strážnice existuje cyklistův splněný sen. Stav nirvány přináší 5 MTB okruhů se singletraily v nedotčené přírodě Bílých Karpat.

prohlédnout

VIDA! science centrum Brno

6 tisíc čtverečních metrů vědy ukazuje svět zábavně a srozumitelně pro 5letou princeznu i 40letého tátu. Je čas odpálit raketu.

prohlédnout

Areál Velká Dohoda

Bokem od civilizace, v srdci Moravského krasu. Bývalý kamenolom nabízí mnohem víc než suchopárné skály.

prohlédnout

Technické muzeum v Brně

Proč tohle muzeum vyhrává jednu cenu za druhou? Protože tady není technika žádná věda! Tedy je a není…

prohlédnout

Brněnské podzemí

Brno nemá metro. Ale pod zemí to tu rozhodně žije. Zvlášť v horkém letním dni se krásně zchladíte v labyrintu pod Zelňákem nebo v kostnici na Jakubáku.

prohlédnout

Zoo Brno

Je tolik druhů, které potřebují chránit. Je toho tolik, co o nich (ještě) nevíte. Pojďte je poznávat do této zoo.

prohlédnout

CHKO Moravský kras

Nejproslulejší krasové území ČR. Místa plná magie a netopýrů. Podzemní řeka a nejfotogeničtější tuzemská propast.

prohlédnout