Salon vín, zámek Valtice

Jsou zámky, kde vám nabídnou rytířský souboj. Na tom valtickém vám nalijí nejlepší vína z celé republiky.

více informací do oblíbených



Dokonale zrekonstruovaný zámecký sklep je tou nejkrásnější kulisou pro stovku nejlepších vín České republiky každé aktuální sezony. Valtické zámecké podzemí je takovou Mekkou pro milovníky vín. Potvrdil to titul TOP vinařský cíl

Důstojnou atmosféru při degustaci si můžete užít kromě ledna celý rok. Vyberte si degustační program podle svého vkusu. Zkušený sommeliér vás rád provede místní úžasnou kolekcí vín. (Řízenou degustaci je lepší rezervovat si předem, ať s vámi počítají.) Nebo raději během 120 minut dle svého tempa ochutnáte vzorky sami v rámci volné degustace? 

Salon vín má pro vás také naučnou expozici věnovanou vinařství a v prodejně si můžete koupit nejen sommeliérské pomůcky. 

A před nebo po degustaci doporučujeme procházku po nádherném zámeckém parku i prohlídku samotného zámku. Luxusní barokní a rokokové interiéry vás naladí vskutku královsky.

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Slavkov u Brna

Samozřejmě je to místo konání té slavné bitvy tří císařů. Ale Slavkov vás osloví také úctyhodným zámkem s rozsáhlým podzemím nebo si tu zahrajete golf.

prohlédnout

Moravské zemské muzeum - Dietrichsteinský palác

Chuť na pořádné muzeum se vzácnými objekty? Už samotná budova a okolí stojí za prozkoumání. Vydejte se v Brně na Zelný trh.

prohlédnout

Wellness Kuřim

Aquapark s několika bazény, tobogánem a fitkem má dokonalé zázemí i pro klidný relax – třeba regenerační procedury a opalovací terasu.

prohlédnout

Zámek Slavkov - Austerlitz

Nádherný zámek, za ním nádherný zámecký park. Sem se vyplatí vydat nejen v době napoleonských slavností.

prohlédnout

Památník Mohyla míru

Tady se poprvé v Evropě poklonili všem obětem krvavého konfliktu bez rozdílu. Přijďte i vy uctít životy zmařené v boji...

prohlédnout

Hrad Špilberk

Jedna z dominant Brna, slavný žalář, letní amfiteátr i skvělé místo na procházku s výhledem na město – vítejte na Špilasu.

prohlédnout

Státní zámek Lednice

Perla jižní Moravy, jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi, skvost UNESCO. A kolem kopa dalších výletnických lákadel.

prohlédnout

Moravské vinařské stezky

1200 km značených vinařských cyklotras vás provede jihomoravskou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po Uherské Hradiště na Slovácku - objevte malebná města i vinařské vesničky s typickou sklepní architekturou, historické a přírodní památky UNESCO a také folklór a vína pohostinných moravských vinařů.

prohlédnout

Jihomoravské muzeum ve Znojmě - Minoritský klášter

Byl zde pohřben český král Přemysl Otakar II. Dnes je to muzeum, kde při tvorbě expozic myslí i na děti.

prohlédnout

Státní zámek Valtice

Barokní krasavec vás zve do luxusních opulentních interiérů, na procházku do zámecké zahrady a nejspíš neodoláte vinné degustaci.

prohlédnout

Státní zámek Lysice

Půvabné šlechtické sídlo s bohatou historií i dnes kulturně žije na max. Přijďte na kostýmovanou prohlídku nebo svatební veletrh.

prohlédnout

Moravská galerie v Brně

V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!

prohlédnout