Státní zámek Lysice

Půvabné šlechtické sídlo s bohatou historií i dnes kulturně žije na max. Přijďte na kostýmovanou prohlídku nebo svatební veletrh.

více informací do oblíbených



Krásný zámek najdete 35 km severovýchodně od Brna. Původně vodní tvrz, kterou přestavěli na renesanční a později barokní zámek. Dnes má zámek i klasicistní úpravu. Interiéry vás zaujmou bohatými sbírkami nábytku a předmětů uměleckého řemesla od renesance až po secesi a slohy historizující. K raritám patří sbírka českého skla, zbraní a orientálních předmětů.

Od června do září navštivte ojedinělou terasovitou zámeckou zahradu a sloupovou kolonádu a jediné zpřístupnělé zámecké zahradnictví v ČR včetně oranžérie. V únoru tu přivoníte ke kvetoucím kaméliím.

Interiéry i exteriéry jsou ztělesněním romantiky, takže dnes je zámek jedním ze čtyř nejoblíbenějších míst pro svatby. Každoročně se tu koná také svatební veletrh, ke kterému patří prohlídka zámku a doprovodný program v zahradě.

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí u nás na jižní Moravě?

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Kde jinde se dozvědět o historii nás Slovanů v lokalitě proslulé Velké Moravy než v jednom z jejích největších sídel?

prohlédnout

Znojemský hrad

Hrad ve městě, s výhledem do údolí Dyje, až se tají dech… a pár kroků odtud rotunda a ještě můžete degustovat víno. Třeba to znojemské.

prohlédnout

Hrad Boskovice

Zřícenina neznamená automaticky ruina! O zřícenině hradu v Boskovicích to platí trojnásob.

prohlédnout

Státní zámek Buchlovice

Co takhle piknik v jedné z nejkrásnějších zámeckých zahrad České republiky?

prohlédnout

Salon vín, zámek Valtice

Jsou zámky, kde vám nabídnou rytířský souboj. Na tom valtickém vám nalijí nejlepší vína z celé republiky.

prohlédnout

VIDA! science centrum Brno

6 tisíc čtverečních metrů vědy ukazuje svět zábavně a srozumitelně pro 5letou princeznu i 40letého tátu. Je čas odpálit raketu.

prohlédnout

Aqualand Moravia

Největší koupačka široko daleko, navíc ve vodě z termálního vrtu plné blahodárných minerálů, k tomu panorama Pálavy.

prohlédnout

Státní zámek Bučovice

Pravá italská noblesa. Vznešené oblouky arkádového nádvoří trylkují jako noty v operetě, fontána zpívá romantickou árii. Bella, bella!

prohlédnout

Moravská galerie v Brně

V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!

prohlédnout

Zámeček Pohansko

Empírový lovecký zámeček nechcete na svém putování po Lednicko-valtickém areálu minout!

prohlédnout

Moravské zemské muzeum - Dietrichsteinský palác

Chuť na pořádné muzeum se vzácnými objekty? Už samotná budova a okolí stojí za prozkoumání. Vydejte se v Brně na Zelný trh.

prohlédnout

Zámek Mikulov

Majestátní zámek vás bude lákat na prohlídku už z velké dálky. Však zde nocoval třeba i samotný Napoleon.

prohlédnout