Zámek Mikulov

Majestátní zámek vás bude lákat na prohlídku už z velké dálky. Však zde nocoval třeba i samotný Napoleon.

více informací do oblíbených



Na Pálavě i v samotném Mikulově výletník neví kam dřív. Zámek byste ale opravdu neměli vynechat. Stojí na skalním útesu jako správná dominanta. Původně to byl hrad ze 13. století, protože tak výhodnou polohu prostě nešlo nevyužít. Dnes by nikdo nevěřil, že v roce 1945 zámek vyhořel, tak zdařilá byla následná rekonstrukce. 

Většinu času vlastnili objekt mocní Lichtenštejnové, po nich Ditrichštejnové. Zanechali nám překrásnou knihovnu a sál předků. Zámek je dnes sídlem Regionálního muzea Mikulov, které pro vás připravilo několik expozic. Prohlídky jsou tu s průvodcem i bez. Kterou si vyberete? 

Fanoušky stylů pošleme na expozici Od gotiky po empír, nebo až do starého Egypta, do románského sklepa, gotické kaple i barokního divadla. Milovníky vína zase na expozici Víno napříč staletími. Interaktivní cykloprojížďka vinařskými stezkami vám poskytne výhled na vinice… A samozřejmě uvidíte zdejší proslavený obří sud. Novinkou je zde expozicié Muchovy stezky, která navazuje na další 3 místa na jižní Moravě (Ivančice, Hrušovany nad Jevišovkou a Moravský Krumlov).

No, a vsadíme se, že vás nezklame ani zámecká zahrada. Je to jeden z největších (za)hradních areálů v ČR! Zahradní terasy položené v několika výškových úrovních se vinou po celém obvodu Zámeckého kopce. Můžete si vyhlédnout místo, kam odtud zajdete na místní víno...

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Moravské zemské muzeum - Dietrichsteinský palác

Chuť na pořádné muzeum se vzácnými objekty? Už samotná budova a okolí stojí za prozkoumání. Vydejte se v Brně na Zelný trh.

prohlédnout

Zámek Letovice

Chtěli byste vlastnit zámek? A uměli byste ho opravit? Tady se to soukromému majiteli povedlo dokonale.

prohlédnout

Větrný mlýn v Kuželově

Vypadá to jako Nizozemsko a je to… stará dobrá Morava! Areál větrného mlýna v Kuželově vás bude bavit.

prohlédnout

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Vranovský zámek je ukázkové světské baroko. I proto je kulisou mnoha filmů a pohádek.

prohlédnout

Starý zámek Jevišovice

Renesanční krasavec s bohatou historií. Ten, co prošel mnoha změnami. Navštivte Starý zámek nad řekou Jevišovkou.

prohlédnout

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Kdo byl nejvýznamnějším hodonínským rodákem? Pojďte do muzea, které vás provedou fascinujícím životem 1. československého prezidenta.

prohlédnout

CHKO Moravský kras

Nejproslulejší krasové území ČR. Místa plná magie a netopýrů. Podzemní řeka a nejfotogeničtější tuzemská propast.

prohlédnout

Zámeček Pohansko

Empírový lovecký zámeček nechcete na svém putování po Lednicko-valtickém areálu minout!

prohlédnout

Brána do Římské říše

Tudy kráčela historie – tisíce římských vojáků a pro ně tu také vznikly první doložené lázně na území Česka!

prohlédnout

Státní hrad Pernštejn

V Čechách mají Karlštejn, na Moravě máme Pernštejn. Fotogeničtější hrad aby pohledal!

prohlédnout

Státní zámek Milotice

Zámek Milotice má přívlastek perla jihovýchodní Moravy. Unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury vás pohladí po duši.

prohlédnout

Státní zámek Valtice

Barokní krasavec vás zve do luxusních opulentních interiérů, na procházku do zámecké zahrady a nejspíš neodoláte vinné degustaci.

prohlédnout