Na jižní Moravu bez bariér

Zapátrali jsme mezi moravskými výlety a dali dohromady výběr těch nejlepších míst s bezbariérovým přístupem. Stačí sbalit našeho průvodce, orientační mapku a dobrou náladu a může se jet!

rozjeď se na cestu


Na výlety hladce. Společně s ParaCentrem Fenix vám pomůžeme hodit nudu za hlavu a vyjet do kraje. Vyberte si z lákavých cílů v podobě atrakcí, muzeí i památek. Nezapomeňte si přibalit přehledného průvodce - díky popisu a piktogramům hned uvidíte, který výlet je ten pravý pro vás. Nechybí extra tipy na to, kam si zajít na nejchutnější oběd, na další zajímavosti v okolí nebo na místa, kde si odpočinete před davy návštěvníků. Tak hurá na výlet!

 

Kam se na jižní Moravě rozjet?

tip na 12 míst
seřadit podle
  • oblíbenosti
  • vzdálenosti
  • názvu

Typ sport a relax

Region

Město Znojmo

Kromě metra nebo Legolandu najdete v královském městě vše – od podzemního labyrintu přes národní park po víno lahodné jako nebeský nektar.

prohlédnout

Aqualand Moravia

Největší koupačka široko daleko, navíc ve vodě z termálního vrtu plné blahodárných minerálů, k tomu panorama Pálavy.

prohlédnout

Archeopark Pavlov

Prehistorie je pravěká nuda? V Pavlově z vás udělají fandu pravěku! Děti budou na pozoruhodnou expozici vzpomínat dlouho.

prohlédnout

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Rozčleněn do areálů představujících regiony Slovácka vás skanzen Strážnice příjemně provede historií, zabaví děti, ukáže živý folklor.

prohlédnout

Vranovská přehrada

Není to moře ani alpské pleso… no a? Hlavní je příjemně teplá voda, fantastické okolí Národního parku Podyjí a hrady a zámky na dosah i dohled.

prohlédnout

VIDA! science centrum Brno

6 tisíc čtverečních metrů vědy ukazuje svět zábavně a srozumitelně pro 5letou princeznu i 40letého tátu. Je čas odpálit raketu.

prohlédnout

Na jižní Moravu s Vozejkmapou

Bezbariérovou cestu ke všem objektům najdete díky přehledné mapě.