Svatomartinský košt

11. 11. '22

Tradiční košt Svatomartinského vína v Brně

více informací do oblíbených



Zažijte nezapomenutelnou atmosféru největší ochutnávky svatomartinských vín. Vinařský fond pořádá již 17. ročník tradičního koštu prvního vína nového ročníku. Přiťukněte si s námi 11. 11. od 11.00 hod. na náměstí Svobody v Brně.

Svatomartinský košt nabízí každoročně k ochutnání 100 druhů vín od vinařů z Moravy a z Čech. Svatomartinskému vínu je žehnáno v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově, svatý Martin poté slavnostně otevírá lahev na náměstí Svobody v 11.00 hod.

Vstupné na akci činí 60 Kč, za které návštěvníci obdrží sklenici, katalog a dobíjecí čip, který si můžou nabít libovolnou částkou, kterou pak hradí vzorky vín. Vzorek vína (0,5 dcl) vyjde na 10 Kč.

K poslechu hraje cimbálová muzika. V přilehlých stáncích je možnost zakoupení tematického občerstvení. Svatomartinský košt trvá do podvečerních hodin. 

Vína z Moravy, vína z Čech

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Po stopách velikonočního zajíčka v Plenkovicích

4. 4. '26

Rodinná velikonoční stezka se uskuteční v sobotu 4. dubna 2026.

prohlédnout

Ochutnávka vín Plaveč

18. 4. '26

Ochutnávka vín Plaveč

prohlédnout

Pohoda Run Únanov 2026

25. 4. '26

Přijďte se proběhnout v krásné přírodě a vyvětrat se od každodenních starostí. Pohoda Run je běžecký závod v okolí obce Únanov vedoucí převážně po lesních a polních cestách, a jen z malé části po asfaltce. 

prohlédnout

Pálení čarodějnic v Únanově

30. 4. '26

Od 17 hod. se těšte na čarodějnický rej i oheň také i v Únanově nedaleko Znojma.

prohlédnout

Výstava vín Únanov

11. 4. '26

Ochutnejte skvělá regionální vína v Únanově nedaleko Znojma, kde v místní Orlovně pořádá Spolek přátel vín už 24. ročník vinařské výstavy.

prohlédnout

Veltlínová párty v obýváku

2. 4. '26

Událost věnovaná oslavě Veltlínu.

prohlédnout

Zelený čtvrtek na Restauraci Victoria

2. 4. '26

Přijďte na zelené pivo!

prohlédnout

Líbánky u Old Cocka

1. 5. — 2. 5. '26

K této netradiční akci, která vznikla ve spolupráci se Znojemskou výzvou k oslavám 800. výročí města Znojmo, se můžete připojit během prvního květnového víkendu (v pátek a sobotu).

prohlédnout

Velikonoční zelený Jidáš v pivovaru Old Cock

2. 4. — 6. 4. '26

Zelené pivo si můžete vychutnat nejen na Zelený čtvrtek, ale po celé Velikonoce.

prohlédnout

Hudební chill odpoledne u Old Cocka

20. 6. '26

Na pohodové hudební odpoledne s DJs z rádia Bojler room můžete dorazit předposlední červnovou sobotu do pivovaru Old Cock Na Valech.

prohlédnout

Výstava "Jako vejce vejci" v Jihomoravském muzeu

17. 1. — 12. 4. '26

Unikátní výstava v Jihomoravském muzeu ve Znojmě odhaluje svět vajec jako přírodní zázrak i symbol s bohatým kulturním příběhem.

prohlédnout

Velkopáteční vycházka za poklady Znojemska

3. 4. '26

Velkopáteční vycházka za poklady Znojemska.

prohlédnout