Cejl je stále některými lidmi vnímán jako ne příliš atraktivní lokalita. Jedná se ale o část Brna, která je dnes velmi živá, vznikají zde projekty jako muraly, pro tuto část byl vydán originální průvodce brněnským Bronxem Brnox.
Cejl je nesmírně bohatý na svou historii, především tu industriální, a o ní budeme mluvit na sobotní vycházce s historičkou Mgr. Petrou Svobodovou, Ph.D. Budeme také hovořit o příchodu Romů do Brna a okolí (před válkou i po válce), o Svazu Cikánů/Romů a založení Muzea romské kultury. Prohlídka vzniká ve spolupráci s Muzeem romské kultury.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Výjimečný hudební večer v Domu umění města Brna, ve kterém se setkávají dvě generace umělců.
Vrací se k nám do Mahenova divadla po 9 letech, poprvé u nás vystoupili v roce 2016, a to s obrovským úspěchem.
Taneční škola Balladine pořádá v Brně tři letní taneční příměstské tábory pro děti od 3 do 10 let.
Srdečně vás zveme na koncert Emmy Smetany a Jordane Haje do Kabinetu múz v Brně.
Zpěvačka Rozálie vypráví svoje životní příběhy v čistě autorských písních. Ty během koncertů dokresluje autentickými historkami, ironickými komentáři.
Nejen kulatá jubilea stojí za oslavu. Přijďte na piazzettu před Janáčkovým divadlem 3. července od 15 hodin oslavit už 171. narozeniny Leoše Janáčka.
Přednáška hebraistky a kulturoložky Mgr. Terezie Dubinové, PhD. v Brně.
Srdečně vás zveme na hudební večery do brněnské Klášterní vinárny.
Proměny hudby v průběhu staletí v provedení významného italského varhaníka.
Přední německý varhaník působící v papežské bazilice sv. Petra v Dillingenu na Dunaji (Bavorsko) přednese známé varhanní skladby a spolu s pěveckou gregoriánskou scholou spojí starověkou a novodobou tradici v jeden krásný celek.
K nejlepším brněnským varhanám usedne španělský umělec a uslyšíme nezapomenutelný výběr skladeb světové literatury. Barvu královského nástroje doplní dětské hlasy.