Víte, čemu se říká “nová divočina”? Jsou to zapomenuté, přehlížené prostory ve městech, v nichž se hlavní role znovu chopila příroda.
Uvidíme výsypky materiálu bující životem, skutečnou džungli s liánami, dílnu evoluce v přímém přenosu, invaze rostlinných cizinců i spoustu zde žijících zvířat. Podíváme se na město očima jeho divokých obyvatel a společně se zamyslíme nad tím, jaké pocity v nás prostory městské divočiny vyvolávají, jaký biologický potenciál skrývají a jak je využít při tvorbě moderního městského prostoru. Trasa je určená pro zdatnější zájemce; nutná pevná obuv. Končíme u vlakového nádraží Brno-Horní Heršpice.
Trasa: Zvonařka – Horní Heršpice, délka cca 3 km. Trasa je na vlastní nebezpečí! Nutná pevná obuv!! (https://mapy.cz/s/mohunoduru)
Sraz: tram. zastávka Autobusové nádraží směr Komárov
Délka programu: 2 h
Trasa není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí
Průvodce: Martin Sedlák