Výstava soutěžních návrhů nabízí všech 34 modelů různorodých řešení uměleckého díla k Poctě královny Elišky Rejčky na Starém Brně i přilehlého veřejného prostranství.
Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Meandrující vodní prvek s reliéfy hvězd a figury. Sochy, skulptury, krajinářská řešení…
Návrhy byly přihlášeny do architektonicko-výtvarné soutěže pořádané ve spolupráci Kanceláře architekta města Brna a Odboru kultury brněnského magistrátu.
Výstava bude zahájena vernisáží dne 14. května od 17h za účasti Heleny Lukášové a Michala Palaščaka, autorů nejlépe hodnoceného soutěžního návrhu, představitelů města Brna a zástupců odborné poroty soutěže.
Srdečně zveme k návštěvě.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Zoo Brno připravila ve spolupráci s Ústavem architektury fakulty Stavební VUT v Brně unikátní výstavu studentských návrhů, jak by mohla v budoucnu vypadat nová expozice ledních medvědů.
Nadace Veronica zve všechny milovníky květeny na tradiční blešák kytek. I letos podpoříte dobrou věc.
V předvečer státního svátku, který nese název “Den vítězství” na připomínku ukončení druhé světové války, se vrátíme se v čase do období okupace.
Zelný trh je jedno z hlavních náměstí města Brna. Je také nejzachovalejším historickým prostorem v interiéru města.
Seznamte se s příběhy brněnských soch – starých, nových, známých, zapomenutých, rozebraných i těch nově objevených.
“Velkým š/Špalíčkem” bychom dnes nejspíš označili obchodní galerii v centru města, která vznikla zastavěním místa, které bylo vybombardováno během 2. světové války, a při svém otevření v 90. letech vzbudila mnoho emocí.
Prohlídka se zaměří na sociální dějiny Brna a představí příběhy a místa spjatá s láskou, sexualitou a také nenávistí mezi partnery.
Po temném období druhé světové války čekala Brno druhá totalita, tentokrát komunistická.
Scénické čtení Partyzánské stezky propojuje historické texty a paměti na antifašistický odboj s živou hudbou Ondřeje Merty.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Výstava připomíná 80. výročí konce druhé světové války skrze autentické příběhy pamětníků a pamětnic z Brna a Jihomoravského kraje.
Jak dobře znáte jedno z nejdramatičtějších období našich dějin? Přijďte si prověřit své znalosti na historický pub-kvíz Institutu Paměti národa Brno.