Cimbálová muzika Antonína...
Cimbálová muzika Antonína Stehlíka slaví 40 let od svého vzniku. Původně pod názvem Polaječka založil první znojemskou dětskou cimbálovou muziku houslista a pedagog tehdejší znojemské Lidové školy umění Antonín Stehlík. V letech 1991–1995 působil jako její primáš a na jeho počest se soubor mladých znojemských muzikantů v roce 1993 přejmenoval. Do dnešního dne působí "CMAS" v ucelené sestavě pod vedením primáše Jiřího Ludvíka, Lenka Jíšová jako cimbalistka, Zbyněk Súkup jako tercáš, Luboš Pokorný jako kontráš, Lenka Hrůzová jako obligát, Josef Brož na klarinet, Antonín Stehlík mladší jako basista.
Na oslavu svého výročí pozvala cimbálka vzácné hosty v čele s legendárním horňáckým primášem Martinem Hrbáčem. Dalšími gratulanty z těch nejlepších muzikantů a folklorních osobností jsou Radim Kovárník, Jakub Tomala, Jakub Šustr, Janek Minks, Jakub Ilík a Cimbálová muzika Dyjavan.
Oslava začne v 19 hod. ve znojemském Domečku, kam se z důvodu předpovědi špatného počasí přesouvá z původně plánovaného hradebního příkopu u Střelniční věže.
https://www.facebook.com/events/1148202636377792

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Návštěvníci mají jedinečnou příležitost objevit část hradebního opevnění, která není součástí běžné prohlídkové trasy.
Letos tomu bude 140 let, kdy se narodila významná znojemská osobnost, a to pan Josef Mareš, který byl historicky prvním starostou města Znojma.
Dům umění Jihomoravského muzea ve Znojmě zve na výstavu s názvem Tichý dialog, která přináší setkání dvou umělkyň – Simony Dunglové, jež se věnuje především keramice, a Miluše Ilkové, jejíž tvorba je zastoupena malbou.
Jihomoravské muzeum ve Znojmě zve na novou archeologickou výstavu, která je pro návštěvníky připravena v rámci projektu Tajemná místa muzeí Jihomoravského kraje.
V květnu a červnu ožívají muzea po celé České republice oblíbeným Festivalem muzejních nocí – a Znojmo nebude chybět.
Na výstavu veteránů, kde návštěvníci uvidí nespočet nejrůznějších automobilových veteránů, můžete dorazit na prvního máje do centra města Znojma.
Zážitková degustace vín s prohlídkou vinařství Nešetřil Znojmo.
Zážitková degustace vín s prohlídkou vinařství Nešetřil Znojmo včetně tříchodového menu pečlivě spárovaného s víny Vinařství Nešetřil.
Na koncert autorských skladeb a písní mladých skladatelů můžete dorazit třetí dubnovou středu do sálu Znojemské Besedy.
Připomínka starobylé tradice pěstování a zavařování okurek na Znojemsku.
Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na Znojemském historickém vinobraní 2025 opět vítat vznešeného panovníka krále Jana Lucemburského, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech. Přijeďte prožít jedinečnou historickou slavnost.