Došková chalupa v Petrovicích je unikátní ukázkou původního lidového stavitelství a je jedinou dochovanou chalupou s krytinou ze žitné slámy na Znojemsku.
Slavnostní zahájení sezóny 2025 se uskuteční poslední dubnovou neděli od 14.30 hod. Přijďte si užít odpoledne plné tradic, folkloru a řemesel. Akce je vhodná pro celou rodinu a těšit se můžete na prohlídku chalupy s výkladem, řemeslný jarmark, kreativní dílničky pro děti, projížďku bryčkou a mnohé další. Občerstvení je během akce také zajištěno.

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
World Music & Dance Festival, africká hudba a všelijaké bubnování zaplní i letos na konci července přírodní areál Vrabčí hájek v Moravském Krumlově.
Rock-metalový hudební festival v jedinečném prostředí zámeckého parku v Moravském Krumlově – jedna z největších akcí tohoto žánru (nejen) na jižní Moravě.
Předposlední srpnovou neděli vystoupí na arkádovém nádvoří zámku v Moravském Krumlově slovenské Spectrum Quartett společně se zpěvačkou Simonou Hulejovou.
Výjimečný hudební večer ve výjimečném prostředí! Mezinárodní Hudební festival Znojmo i letos zavítá na nádvoří renesančního zámku v Moravském Krumlově.
Recitál Malý princ v podání Jana Ciny nabízí nevšední umělecké zpracování slavného příběhu Antoina de Saint-Exupéryho. Diváky zavede do citlivého a moudrého světa, kde to nejpodstatnější zůstává očím skryté.
I v Moravském Krumlově, na renesančním zámku proslulém zejména slavnou Slovanskou epopejí Alfonse Muchy, si můžete užít jedinečný večer otevírající brány památkových objektů po celé republice až do pozdních hodin.
Věhlasná skupina Chinaski se rozhodla objet ty nejhezčí místa s letní atmosférou pod širým nebem a Moravský Krumlov mezi nimi nebude chybět.
Poslední srpnové úterý se arkádové nádvoří zámku promění v působivou koncertní scénu, kde od 19:30 hod. vystoupí orchestr Grande Moravia pod vedením Ladislava Pavluše.
Jedinečným a slavnostním zážitkem může být návštěva unikátní Slovanské epopeje Alfonse Muchy na zámku v Moravském Krumlově.
Čtyřdenní festival regionálních loutkových divadel – svého druhu unikátní v České republice.
Barokní kaple sv. Floriána vypínající se na krásném vyhlídkovém místě vysoko nad Moravským Krumlovem se od května 2026 opět otevírá veřejnosti.
Na venkovní večerní promítání se můžete vypravit během června a července i do letního kina v Miroslavi.