Zveme vás do brněnského Kabinetu múz na koncert skupin Stinking Lizaveta a Darsombra.
STINKING LIZAVETA (USA)
Stinking Lizaveta, nevšední trio z americké Phidalephie, které už od začátku 90. let bourá žánrové hranice nezaměnitelným mixem rocku, jazzu, punku a klasické hudby. Kytarista Yanni Papadopoulos, jeho bratr Alexi Papadopoulos hrající na elektrický kontrabas a bubenice Cheshire Agusta vzešli z undergroundové scény západní Phidalephie, která definuje základy jejich syrového a hypnotického zvuku.
Kapela si vydobyla pevné místo na světové scéně a vystupovala po boku jmen jako Fugazi, Mastodon, Clutch, The Sword, Weedeater, Today is the Day, Lamb of God, Dÿse nebo Rolins Band. Nahrávali s legendami jako Steve Albini, Sanford Parker nebo Steve Berrigan a byli součástí projektů a kompilací s kapelami Kylesa, Pentagram či s Jarboe.
DARSOMBRA (USA)
Darsombra je audiovizuální duo z USA, které stírá rozdíly mezi rockovými žánry a filmem. Kytarista, baskytarista a zpěvák Brian Daniloski společně s multiinstrumentalistkou, zpěvačkou a filmařkou Ann Everton tvoří podmanivou směs glam-prog-psych-stoner metalu a experimentálního performance artu. Jejich koncerty jsou halucinogenním zážitkem, kde se hudba a obraz spojují v trans-apokalyptickém galactic rocku pro lidi, co se nebojí snít o vesmíru uprostřed konce světa.
Všichni, kdo za poslední dekádu navštívili vystoupení Darsombra, ať už v klubech, festivalech, nebo na kraji silnice uprostřed pouště či v lesích s generátorem v kufru, si odnáší stejný dojem: „Je to jako acid trip, ale bez drog, nikdy jsme nic takového nežažili.“
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Srdečně vás zveme na koncert Emmy Smetany a Jordane Haje do Kabinetu múz v Brně.
Přijďte do brněnského Kabinetu múz na Labutě tour 2025.
Přijďte do brněnského Kabinetu múz na koncert kapel Sensor Ghost a Yarostan.
Vrací se k nám do Mahenova divadla po 9 letech, poprvé u nás vystoupili v roce 2016, a to s obrovským úspěchem.
Srdečně vás zveme na hudební večery do brněnské Klášterní vinárny.
Významný evropský varhaník katedrály v Basileji (slavný Münster) přednese ve spolupráci s pěveckým sborem a sólisty ty nejkrásnější skladby od baroka po současnost.
Přední německý varhaník působící v papežské bazilice sv. Petra v Dillingenu na Dunaji (Bavorsko) přednese známé varhanní skladby a spolu s pěveckou gregoriánskou scholou spojí starověkou a novodobou tradici v jeden krásný celek.
Příběhy z Brna a okolí k 80. výročí konce války. Paměť, která nesmí zmizet.
Experimentální hudební projekt na pomezí moravské lidové hudby a moderních forem.
Jubilejní pátý ročník Fashion Night Brno se uskuteční 18. června 2025 na piazzetě před Janáčkovým divadlem.
Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a vydejte se na oblíbené Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích stylově!