Jak se ženám v hudebním světě daří dnes? Jaké překážky a příležitosti přináší současná doba, a co se – ve srovnání s érou Vítězslavy Kaprálové – skutečně změnilo?
V otevřené diskusi se setká ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová a zpěvačka a muzikoložka Monika Jägerová, aby společně nahlédly do současného prostředí klasické hudby očima žen, které v něm působí. Budeme mluvit o viditelnosti, ambici, rovnosti i o tom, jak si ženy v uměleckém světě hledají své místo – na pódiu i v institucích.
Večer nabídne inspirativní pohled na to, jak se ženské hlasy v hudbě prosazují dnes – a jak mohou znít ještě silněji.
Pořad se koná v rámci půlročního programu Centra dialogu – Silné ženy: hlasy, které nezmizely, tentokrát věnovaného osobnosti Vítězslavy Kaprálové.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Kdo by netoužil po pravé lásce… výjimkou není ani stárnoucí pan Vok z Rožmberka, ale najít ji zatím nedokázal.
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
Ovlivňuje stále 125 let stará vražda Anežky Hrůzové dnešní světovou politiku?
Kapela Narvan na to vletí po 25 letech v původní sestavě s novým zpěvákem a kytaristou.
Láskyplný příběh vycházející z knižní předlohy Louve (Vlčice) francouzské spisovatelky a ilustrátorky Fanny Ducassé obohacený citacemi básní Jana Skácela a Františka Halase.
Inscenace se snaží humorně poukázat na problematiku sociálních sítí, kde stále více pozornosti a „spotlightu” dostávají osoby bez jakékoliv odbornosti.
Někdejší nouzová kolonie a dnes unikátní brněnská čtvrť Kamenná kolonie slaví stovku.
Pohádka pro 3 + 1 prasátka je neobvyklá pohádka o známých věcech.