Prázdninová inspirace: příměstské tábory

Jarní prázdniny se kvapem blíží a ani u těch letních se nevyplácí s výběrem tábora pro ratolesti příliš otálet. Místa v tradičních pobytových i v příměstských táborech mizí rychlostí blesku.

více informací do oblíbených


Abychom vám letos usnadnili výběr, připravili jsme přehled těch nejzajímavějších příměstských táborů na jižní Moravě. Svolejte děti a vyberte společně program na zábavný letní týden!

V Brně v létě nuda nebude!

Tábory plné zábavy na děti čekají v Bruno family park. Převážně pohybové vyžití v Brně nebo Kuřimi vybírejte na webu Netábora. Máte doma vodomily? Okoukněte plavecké tábory. Tenisové dovednosti si děti prohloubí na Kraví hoře

Expedice Země opouští brněnské VIDA! Science centrum v několika turnusech v červenci i srpnu! O rozmanitosti zvířecí říše i její ochraně se děti dozví a spoustu zábavy si užijí v ZOO Brno. Do přírody děti vytáhnout instruktoři a instruktorky z Ekocentra Lipka během mnoha jejich tematických táborů. 

Moravský kras nestojí stranou

Příměstský tábor pro děti ve věku 6-9 let na čerstvém vzduchu v srdci Moravského krasu chystá Dům přírody. Vsadíme se, že odtud se vaším pokladům nebude chtít domů! 

Na deseti místech jihomoravského kraje mohou vaše děti v létě přijít na kloub vědeckým záhadám s Veselou vědou. Nechybí Adamov, Blansko nebo Boskovice. 


Znojemsko na koních nebo u vody

Rozmanité tematické programy pro děti chystají také ve Znojmě. Místa mizí rychle, tak příliš neváhejte.  

Stezka odvahy, hledání ztraceného pokladu, ale i koně a angličtina. To všechno na malé dobrodruhy čeká na táboře Havránek v Hnanicích, kam se děti pohodlně dostanou z centra Znojma i autobusem. Nevšední letní zážitky slibuje vodácký tábor u Staré vodárny.

Programy rozmanité jako region Pálava a LVA sám

Ekocentrum Trkmanka každý rok přichází s nabídkou vlastních příměstských táborů pro děti všech věkových skupin. A rozhodně nejen s environmentální tématikou! Na své si tam přijde každý. Aktivní program pro všechny neposedy letos slibuje i Hájenka Břeclav. Je libo týden ve stylu Harryho Pottera, Stranger Things, Avataru nebo Ledového království? 

Máte blízko ke zvířatům a chcete dětem dopřát prázdniny na ranči? V Hustopečích, přímo pod mandloňovými sady, připravuje každoročně program pro děti Ranč Valkýra. Pár posledních míst se ještě najde také na táborech, které připravuje Centrum Pavučina


Co má v kapse pro drobotinu Slovácko?

Ve Strážnici připravil bohatý program místní Dům dětí a mládeže. Mnoho témat i termínů. I o jarních prázdninách! Dům dětí a mládeže Ždánice pořádá tradiční i příměstské tábory. Krásný bude třeba ten hvězdářský. 

Ve Veselí nad Moravou si na své přijde malý sportovec, výtvarný nadšenec, výletník a dobrodruh, hudebník  i angličtinář. Opravdu široký výběr táborů si prohlédněte zde.

Nášup blogových článků


Zlatá sobota – praxe v průběhu mariánské pouti v Žarošicích

Žarošice, proslulé poutní místo na Slovácku na okraji Ždánického lesa. Na mariánské pouti se tu každoročně fyzicky i emočně potká obrovské množství poutníků z Moravy, Slovenska i Rakouska. Kdo do Žarošic putuje, potěší své srdéčko, tvrdí starobylá poutní píseň. Tohle byste měli zažít také.

5 minut čtení

Brno a okolí – školní výlety a exkurze pohodovou metropolí s pestrým programem za humny

Kdo se směje Brnu jako vesnici, co si hraje na velkoměsto, nepochopil to zásadní. I to patří mezi trumfy jihomoravské metropole. Vládne tu pohoda, památky jsou koncentrované a nikam to není daleko. S dětmi můžete od rána do večera prochodit po centru od zajímavosti k zajímavosti. Strávíte klidně celý den v krásné přírodě zoo na Mniší hoře nebo putováním kolem přehrady. A v okolí města v dosahu IDS JMK je nabídka tak nekonečná, že vybíráme jen ochutnávku. Udělejte si kávu a vybírejte.

10 minut čtení

Rozkvetlý máj aneb kam v květnu na jižní Moravě

Květen přináší krásné (skoro)letní počasí a stává se tak ideálním časem pro příjemné výletování. Ten letošní si pro nás navíc připravil hned dva prodloužené víkendy. Kde si je užít plnými doušky?

5 minut čtení