Prázdninová inspirace: příměstské tábory

Jarní prázdniny se kvapem blíží a ani u těch letních se nevyplácí s výběrem tábora pro ratolesti příliš otálet. Místa v tradičních pobytových i v příměstských táborech mizí rychlostí blesku.

více informací do oblíbených


Abychom vám letos usnadnili výběr, připravili jsme přehled těch nejzajímavějších příměstských táborů na jižní Moravě. Svolejte děti a vyberte společně program na zábavný letní týden!

V Brně v létě nuda nebude!

Tábory plné zábavy na děti čekají v Bruno family park. Převážně pohybové vyžití v Brně nebo Kuřimi vybírejte na webu Netábora. Máte doma vodomily? Okoukněte plavecké tábory. Tenisové dovednosti si děti prohloubí na Kraví hoře

Expedice Země opouští brněnské VIDA! Science centrum v několika turnusech v červenci i srpnu! O rozmanitosti zvířecí říše i její ochraně se děti dozví a spoustu zábavy si užijí v ZOO Brno. Do přírody děti vytáhnout instruktoři a instruktorky z Ekocentra Lipka během mnoha jejich tematických táborů. 

Moravský kras nestojí stranou

Příměstský tábor pro děti ve věku 6-9 let na čerstvém vzduchu v srdci Moravského krasu chystá Dům přírody. Vsadíme se, že odtud se vaším pokladům nebude chtít domů! 

Na deseti místech jihomoravského kraje mohou vaše děti v létě přijít na kloub vědeckým záhadám s Veselou vědou. Nechybí Adamov, Blansko nebo Boskovice. 


Znojemsko na koních nebo u vody

Rozmanité tematické programy pro děti chystají také ve Znojmě. Místa mizí rychle, tak příliš neváhejte.  

Stezka odvahy, hledání ztraceného pokladu, ale i koně a angličtina. To všechno na malé dobrodruhy čeká na táboře Havránek v Hnanicích, kam se děti pohodlně dostanou z centra Znojma i autobusem. Nevšední letní zážitky slibuje vodácký tábor u Staré vodárny.

Programy rozmanité jako region Pálava a LVA sám

Ekocentrum Trkmanka každý rok přichází s nabídkou vlastních příměstských táborů pro děti všech věkových skupin. A rozhodně nejen s environmentální tématikou! Na své si tam přijde každý. Aktivní program pro všechny neposedy letos slibuje i Hájenka Břeclav. Je libo týden ve stylu Harryho Pottera, Stranger Things, Avataru nebo Ledového království? 

Máte blízko ke zvířatům a chcete dětem dopřát prázdniny na ranči? V Hustopečích, přímo pod mandloňovými sady, připravuje každoročně program pro děti Ranč Valkýra. Pár posledních míst se ještě najde také na táborech, které připravuje Centrum Pavučina


Co má v kapse pro drobotinu Slovácko?

Ve Strážnici připravil bohatý program místní Dům dětí a mládeže. Mnoho témat i termínů. I o jarních prázdninách! Dům dětí a mládeže Ždánice pořádá tradiční i příměstské tábory. Krásný bude třeba ten hvězdářský. 

Ve Veselí nad Moravou si na své přijde malý sportovec, výtvarný nadšenec, výletník a dobrodruh, hudebník  i angličtinář. Opravdu široký výběr táborů si prohlédněte zde.

Nášup blogových článků


Slovácký verbuňk

Co si představíte, když se řekne mužský tanec? To nám se vybaví slovácký verbuňk, vyšívané kroje a lidové písně! Nohy pěkně od podlahy, hudba pěkně od srdce... No, ne náhodou figuruje verbuňk na seznamu UNESCO.

5 minut čtení

Kouzlo letních nocí aneb kam v srpnu na jižní Moravě

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny. Kam zamířit v teplých srpnových dnech a co ještě v létě stihnout na jižní Moravě?

10 minut čtení

Pískem vysypávané ornamenty

Několik vesnic na kyjovském Slovácku dodnes vyznává tradici ornamentů vysypávaných z písku. Dřív obyvatelé originálně zdobili cesty před každou nedělní mší, dnes provázejí hody, svatby, folklórní slavnosti. Přijeďte se podívat a třeba si taky vysypat svůj vzor!

5 minut čtení