Prázdninová inspirace: příměstské tábory

Jarní prázdniny se kvapem blíží a ani u těch letních se nevyplácí s výběrem tábora pro ratolesti příliš otálet. Místa v tradičních pobytových i v příměstských táborech mizí rychlostí blesku.

více informací do oblíbených


Abychom vám letos usnadnili výběr, připravili jsme přehled těch nejzajímavějších příměstských táborů na jižní Moravě. Svolejte děti a vyberte společně program na zábavný letní týden!

V Brně v létě nuda nebude!

Tábory plné zábavy na děti čekají v Bruno family park. Převážně pohybové vyžití v Brně nebo Kuřimi vybírejte na webu Netábora. Máte doma vodomily? Okoukněte plavecké tábory. Tenisové dovednosti si děti prohloubí na Kraví hoře

Expedice Země opouští brněnské VIDA! Science centrum v několika turnusech v červenci i srpnu! O rozmanitosti zvířecí říše i její ochraně se děti dozví a spoustu zábavy si užijí v ZOO Brno. Do přírody děti vytáhnout instruktoři a instruktorky z Ekocentra Lipka během mnoha jejich tematických táborů. 

Moravský kras nestojí stranou

Příměstský tábor pro děti ve věku 6-9 let na čerstvém vzduchu v srdci Moravského krasu chystá Dům přírody. Vsadíme se, že odtud se vaším pokladům nebude chtít domů! 

Na deseti místech jihomoravského kraje mohou vaše děti v létě přijít na kloub vědeckým záhadám s Veselou vědou. Nechybí Adamov, Blansko nebo Boskovice. 


Znojemsko na koních nebo u vody

Rozmanité tematické programy pro děti chystají také ve Znojmě. Místa mizí rychle, tak příliš neváhejte.  

Stezka odvahy, hledání ztraceného pokladu, ale i koně a angličtina. To všechno na malé dobrodruhy čeká na táboře Havránek v Hnanicích, kam se děti pohodlně dostanou z centra Znojma i autobusem. Nevšední letní zážitky slibuje vodácký tábor u Staré vodárny.

Programy rozmanité jako region Pálava a LVA sám

Ekocentrum Trkmanka každý rok přichází s nabídkou vlastních příměstských táborů pro děti všech věkových skupin. A rozhodně nejen s environmentální tématikou! Na své si tam přijde každý. Aktivní program pro všechny neposedy letos slibuje i Hájenka Břeclav. Je libo týden ve stylu Harryho Pottera, Stranger Things, Avataru nebo Ledového království? 

Máte blízko ke zvířatům a chcete dětem dopřát prázdniny na ranči? V Hustopečích, přímo pod mandloňovými sady, připravuje každoročně program pro děti Ranč Valkýra. Pár posledních míst se ještě najde také na táborech, které připravuje Centrum Pavučina


Co má v kapse pro drobotinu Slovácko?

Ve Strážnici připravil bohatý program místní Dům dětí a mládeže. Mnoho témat i termínů. I o jarních prázdninách! Dům dětí a mládeže Ždánice pořádá tradiční i příměstské tábory. Krásný bude třeba ten hvězdářský. 

Ve Veselí nad Moravou si na své přijde malý sportovec, výtvarný nadšenec, výletník a dobrodruh, hudebník  i angličtinář. Opravdu široký výběr táborů si prohlédněte zde.

Nášup blogových článků


Chmelové výlety po jižní Moravě

Máme pro vás dokonalá místa pro výlety, kde vás po cestě kromě turistických perel potěší pivní klenoty. Čepují je pivovary a pivnice zastoupené v průvodci Gourmet jižní Moravy!

5 minut čtení

Jihomoravské výlety s přívlastkem

Jižní Morava proslula vínem, proto párujeme výletní objekty v tomto článku s degustačními zastávkami po cestě. Všechny figurují také v gastro průvodci Gourmet jižní Moravy!

5 minut čtení

Pískem vysypávané ornamenty

Několik vesnic na kyjovském Slovácku dodnes vyznává tradici ornamentů vysypávaných z písku. Dřív obyvatelé originálně zdobili cesty před každou nedělní mší, dnes provázejí hody, svatby, folklórní slavnosti. Přijeďte se podívat a třeba si taky vysypat svůj vzor!

5 minut čtení