Klid a nádherná příroda Ždánického lesa, renesanční zámek Bučovice, Slovácko jako na dlani či krajové delikatesy. To jsou lákadla našeho cyklovýletu, kde davy určitě nepotkáte!
29 km
2:15 hodin
378 m
Než šlápnete do pedálů, projděte si renesanční zámek v Bučovicích s osmimetrovou Bakchovou fontánou. Bude-li otevřeno, určitě nevynechejte “zaječí” pokoj či Venušin sál.
Konec kochání, teď je čas se trochu “zapotit”. Cyklotrasa 5097 vás povede obcí Kloboučky a poté už příjemnou krajinou Ždánického lesa. Za rozcestím U Kříže vás čeká nejvyšší bod dnešního výletu - rozcestí U Slepice. Pokračujte po cyklotrase č. 473.
Připraveni na další cestu? Stačí pár šlápnutí a jste mezi slováckými vinohrady. Vítejte v krajině, kde kdysi hospodařili naši předchůdci už v době Velké Moravy. Krásnou přírodou dojedete až do Bukovan. Rozhlédněte se po okolí z větrného mlýna nebo se pohodlně usaďte a ochutnejte místní speciality z kuchyně Bukovanského mlýna. Víte, co jsou to „patenty“? Že ne? Až to zjistíte, zbývá už jen dojet do cílové stanice směr Kyjov (nejlépe po cyklotrase 412).
Našli jsme další výlety, které by se vám mohly líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 výletů
Tento kraj oplývá pověstmi i hlubokými lesy. Odtud bral Karel Hynek Mácha své vzletné verše! Pojďte se projít po jeho stopách, načerpat inspiraci a nabrat do plic čerstvý vzduch. Kouzelné lesní pěšinky už na vás čekají.
Kam vzít děti za poznáním a přírodou? Vydejte se nenáročnou trasou s mlokem Hugem pěšky, na kole, koloběžce nebo s kočárkem.
Uličky jako z pohádky a unikátní spirálová rozhledna. To jsou highlighty tohoto výletu, který vás čeká v nejjižnějším cípu Moravy, v oblasti Modrých hor.
Pro rodiny s dětmi, začátečníky i pro zkušené vodáky hledající klidné a bezpečné vody. Řeka Dyje má každému co nabídnout.
Daleké výhledy, drahé kameny, romantické údolí pstruhové řeky, kostely, klášter Porta coeli a hrad Pernštejn. A po cestě malé pivovary, co uhasí žízeň.
Malá ochutnávka z Tišnovské pivní stezky aneb pohodová cyklojízda nejen pro milovníky piva!
Vydejte se za koberci, po kterých se nešlape, i za mlýnem, který touží být zapsán do seznamu UNESCO. Rakovecké stráně vás na jaře uchvátí záplavou bílých květů bledulí, v létě zdobnými slepencovými skalkami, na podzim barevnou hrou listů. Budete nadšeni!
Unikátní přírodní zoo, výlet teplomilnými doubravami skvělý pro pěší, bruslaře i cyklisty. A projdete se středem rybníku!
Už jste vyzkoušeli cestu téměř po vodní hladině? A jedno čepované "na hladinku"? Neopakovatelné symfonie zní u hodonínských a mutěnických rybníků každý den, tenhle výlet je lahoda pro všechny smysly.
Těšíte se na léto? Šlápnout do pedálů a prosvištět krajinou, zaplavat si v čisté vodě a kráčet zámeckou kolonádou? Takhle pestrou nabídku servírují u Křetínky.
Co stupeň, to kilometr. Okolí Bítova je svěží a jiskrné, jako když na jazyku perlí dobrý chmelový mok. Jestli si pro orosenou odměnu dojedete na kole nebo pěšky, už necháme jen na vás.
Potrénujte fyzičku v Gránickém údolí. Odměny připraveny - výhledy a poctivé pivo z městského pivovaru!