Vzhůru za výhledy nad hlubokými lesy Adamova

Tento kraj oplývá pověstmi i hlubokými lesy. Odtud bral Karel Hynek Mácha své vzletné verše! Pojďte se projít po jeho stopách, načerpat inspiraci a nabrat do plic čerstvý vzduch. Kouzelné lesní pěšinky už na vás čekají.

více informací do oblíbených


délka trasy

11.8 km

čas. náročnost

4:00 hodin

převýšení

278 m


K mohutnému pomníku našeho slavného básníka míří od vlakové zastávky Adamov žlutá turistická značka okruhu Nový hrad. Než si na monumentu přečtete úryvky jeho díla a zábavné zápisky z vrcholové knihy, nastoupáte během necelých 5 km asi 200 výškových metrů. Ten výhled od pomníku však stojí za tu námahu. Pohlédnete až na Pálavu!

Pokračujte po červené k rozcestníku a památníku Hradská lesní silnice, dále doprava na cyklostezku 5119. Ještě 300 metrů a jste u žluté značky. Povede vás k Josefovu, mírné klesání končí u vývěru Jedovnického potoka. Vy se nechte vést modrou - údolí Křtinského potoka ukrývá samé poklady. Je tu jeskyně Jáchymka, volně přístupná a v zimě se v ní tvoří ledoví trpaslíci. Míjíte Švýcárnu, kterou provozuje ekologické volnočasové centrum. A je tu lesní bar! Dejte si něco dobrého a neváhejte přispět na provoz. Posilněni? Zamiřte ke Staré huti – národní kulturní památce. Trasa kolem meandrující říčky vás dále povede až do Adamova.

Zvládnete ještě jeden výhled? Pokud bude otevřeno doporučujeme Alexandrovu rozhlednu, jednoduše z náměstí po zelené. Před vámi se otevře Drahanská vrchovina, Pálava a za výborné viditelnosti dohlédnete na Alpy. Vzhůru do oblak!

Mapa trasy

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další výlety, které by se vám mohly líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 výletů

Za magickou krajinou Moravského Toskánska

Pěší výlet za neskutečnými vyhlídkami Moravského Toskánska – navrch působivé kroje a víno jak med. A vy ještě váháte?

prohlédnout

S kolem na boskovické stezky

Rádi se na kole proháníte lesem? Měkká pěšinka utíká pod pneumatikou a v zeleném tichu slyšíte jen vlastní dech. Singletraily v lese Doubrava už čekají..

prohlédnout

Hřebenovka Moravským kuvajtem

Dlouhá a poklidná jízda záplavou zeleně, ložiska ropy a navrch papoušci. Tenhle mix zažijete doopravdy jen na Slovácku!

prohlédnout

Krajinou Tišnovska, na kole k Pernštejnu

Daleké výhledy, drahé kameny, romantické údolí pstruhové řeky, kostely, klášter Porta coeli a hrad Pernštejn. A po cestě malé pivovary, co uhasí žízeň.

prohlédnout

Nejen za trsy bledulí do Rakoveckého údolí

Vydejte se za koberci, po kterých se nešlape, i za mlýnem, který touží být zapsán do seznamu UNESCO. Rakovecké stráně vás na jaře uchvátí záplavou bílých květů bledulí, v létě zdobnými slepencovými skalkami, na podzim barevnou hrou listů. Budete nadšeni!

prohlédnout

Osvěžující výlet ke Křetínské přehradě

Těšíte se na léto? Šlápnout do pedálů a prosvištět krajinou, zaplavat si v čisté vodě a kráčet zámeckou kolonádou? Takhle pestrou nabídku servírují u Křetínky.

prohlédnout

Černá je nejlepší - pěšky i na kole za horníky do Zbýšova a Rosic

Uhlí u Brna? Černé a opravdové? Těžilo se tu v deseti dolech od poloviny 18.století. Nejhlubší štoly ve střední Evropě!

prohlédnout

Boskovice židovské i empírové

Jak vypadaly židovské čtvrti v českých městech? Kde leží půvabný empírový zámek? Vítejte v Boskovicích. Köhn, jdou dál, tady se nudit nebudou!

prohlédnout

Na křídlech motýlů ke Ždánickému lesu

Křehkou motýlí krásu nemusíte ve Ždánicích složitě hledat - po cestě se vám ochotně předvede sama!

prohlédnout

Za barokní perlou jižní Moravy

Zázračná soška Madony, obdivuhodné dílo J.B. Santiniho a protiatomový bunkr - za pestrými zážitky se vydejte do Křtin!

prohlédnout

Výletní kroužek kolem Bítova

Co stupeň, to kilometr. Okolí Bítova je svěží a jiskrné, jako když na jazyku perlí dobrý chmelový mok. Jestli si pro orosenou odměnu dojedete na kole nebo pěšky, už necháme jen na vás.

prohlédnout

Cyklovýlet nejen za pohárkem vína

Klid a nádherná příroda Ždánického lesa, renesanční zámek Bučovice, Slovácko jako na dlani či krajové delikatesy. To jsou lákadla našeho cyklovýletu, kde davy určitě nepotkáte!

prohlédnout