Po stopách Alfonse Muchy na jižní Moravě

Moravský rodák pobýval na Balkáně, v Mnichově, Vídni, Paříži i daleké Americe. Vydejte se s námi v jeho stopách po jižní Moravě. Famózní secesní malíř světového věhlasu to tu miloval!

Za Muchou


Fenomenální symbolista, ikona vrcholné secese, velmistr práce se světlem a stíny. Muž, který může za slávu secese ve světě i za krásné československé bankovky a známky. Vymaloval zdi zámků, fotografoval akty, navrhoval divadelné scény, ale taky šperky, vzory tapet, obal k čokoládě. Jestli někdy múzy políbily nějakého umělce hned na obě tváře, byl to právě Alfons Mucha. 

Patriot, který bez nároku na honorář navrhnul roku 1918 státní znak pro nově vzniklou svobodnou Československou republiku. Ale hlavně daroval českému národu proslulou Slovanskou epopej. Pracoval na ní 18 let! A vy ji po celé dekádě můžete opět vidět na vlastní oči na jeho milované Moravě. Slovanská epopej je zpět v zámku Moravský Krumlov

I když je Mucha coby velký Čech pochován na pražském Slavíně, vydejte se po jižní Moravě na „jeho“ místa. Máme pro vás tipy na prima výlety s muchovskou tematikou. Poradíme, kde koupit vstupenky na Slovanskou epopej. A prozradíme vám zajímavosti z jeho života – i ty méně známé (až lehce pikantní). Protože Alfons Mucha byl vše, jen ne suchar. Byl to do morku kostí fascinující Moravák! Pojďte poznat MISTRA.

Slovanská epopej na vlastní oči

Vydejte se na výlet do Moravského Krumlova. Uvidíte, že zámek připravil výstavní prostory na jedničku. Otevřeno od úterý do neděle od 9:00 do 16:00. Poslední vstup v 15.00.

informace a vstupenky

Kam dál za Muchou?

Máme pro vás i další místa a výlety spojené se secesním velikánem. Po návštěvě epopeje se z Moravského Krumlova vydejte do jeho rodných Ivančic, kde s úžasnou aplikací poznáte jeho dvě životní lásky. Raději cyklovýlet? Jeďte po elegantních zámcích – v jednom uvidíte Slovanskou epopej ve formě obřích puzzle figurujících v České knize rekordů! 

tip na 6 míst, výletů a zážitků
seřadit podle
  • oblíbenosti
  • vzdálenosti
  • názvu

Region

Dvě lásky Alfonse Muchy

Rodné Ivančice očima Alfonse Muchy. Jedenáct příběhů, jedenáct zastavení s audioprůvodcem.

prohlédnout

Projížďka v Muchových stopách

Poznejte elegantní zámky a ničím nerušený, téměř zapomenutý kout čisté znojemské přírody. Tenhle výlet bude balzám pro vaši duši.

prohlédnout

Krumlovská krajina plná romantiky

Kde berou malíři inspiraci k zasněným obrazům přírody? Krumlovsko - rokytenská stezka vás zve do své malebné náruče.

prohlédnout

Slovanská epopej na zámku v Miroslavi

Slovanská epopej coby velkoformátové puzzle složená z více než 163 000 dílků? Před očima máte světový unikát z České knihy rekordů. Na zámku v Miroslavi běžná věc.

prohlédnout

Kounicko a Ivančicko - víno, chřest a rozmarné léto

Nasedněte na kolo a nechte vánek, ať vás nese voňavým létem. Tady čas plyne pomaleji, sluníčko se opírá do vinohradů a romantické údolí řeky Jihlavy svádí k odpočinku.

prohlédnout

Secese v Brně

Brno bylo místem prvních pokusů o studia a výtvarných začátků Alfonse Muchy. Dodnes objevíte při toulkách moravskou metropolí otisky tohoto velikána i secesi v architektuře a interiérech.

prohlédnout