Vinaři z Dolních Kounic, Moravských Bránic, Nových Bránic a Trboušan pro vás otevřou své sklepy a nalévací místa.
27. června od 9.30 hod. bude probíhat na Dolnokounicku již 5. ročník putování Za Kounickou Frankovkou. Můžete ochutnat vína od více než 30 místních vinařů. Všem vínům bude dominovat vyhlášená Kounická Frankovka. Více informací na facebooku Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737 a e-mailu.
Dne 27.6.2020 se od 9.30 uskuteční již pátý ročník putování Za Kounickou Frankovkou. Vinaři z Dolních Kounic, Moravských Bránic, Nových Bránic a Trboušan pro vás otevřou své sklepy a nalévací místa. Každý vinař pro vás bude mít k ochutnávce připravenou svou Frankovku a další vína, která jsou typická pro naši oblast. Jedná se především o Müller Thurgau, Veltlínské Zelené, Veltlínské červené rané, Sauvignon, Chardonay, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké atd. Při letošním ročníku pro návštěvníky připravujeme rekordních 22 stanovišť. Mezi jednotlivými stanovištěmi vám bude usnadňovat dopravu kyvadlová autobusová doprava, která je tvořena čtyřmi na sobě nezávislými autobusy. Pokud jste ale vyznavači turistiky a cyklistiky, tak pro vás bude mít vyznačené příjemné poznávací okruhy po Dolnokounicku. Díky tomu mohou návštěvníci během ochutnávání poznat historické město Dolní Kounice, údolí řeky Jihlavy a nádherné vinice mezi jednotlivými obcemi.
Návštěvníci se zde mohou seznámit s vinaři, promluvit si s nimi o jednotlivých vínech, poslechnout si příběhy těchto vín a navázat mezi sebou přátelské vztahy, které mohou v budoucích letech dále utužovat. To je podstatou naší akce Za Kounickou Frankovkou, kde se nejen ochutnávají výborná vína od místních vinařů, ale navazují se zde i přátelské vztahy mezi vinaři a návštěvníky.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Přijďte si prohlédnout do Synagogy v Dolních Kounicích výstavu obrazů od Miroslava Kindera.
Výstava velkoformátových fotografií pana Chrudoše Tvrdého v dolnokounické synagoze.
Těšte se na krásné spojení hudby a tance díky Mladým brněnským symfonikům a Tanečnímu souboru Hradišťan.
Kefasfest je křesťanský multižánrový festival, který se koná v historickém areálu Rosa coeli na konci června.
Oblíbená kapela Žalman a spol. opět vystoupí pod širým nebem v romantickém klášteře Rosa coeli v Dolních Kounicích.
Neopakovatelný koncert Lenky Filipové v nádherném prostředí kláštera Rosa coeli.
Hrad a zámek Dolní Kounice Vás zve na: prohlídky s majitelem a ochutnávkou dolnokounické frankovky.
Seriál cykloturistických výletů Krajem vína, kde jsou opět připraveny trasy pro cyklisty i pro pěší, nabízí letos už 13. ročník Expedice za sousedy.
TJ Sokol Střelice zve na divadelní představení nejznámějšího a zároveň nejúspěšnějšího dramatu Arthura Millera.
Muchova stezka 2025 se v nové výstavě bude zabývat Muchovým používáním prvků lidového umění v jeho dílech, zkoumáním jejich kontextu a symbolických významů.
Navštivte expozici věnovanou ivančickému rodákovi a hvězdě období secese.