Ota Janeček byl český malíř, grafik, ilustrátor a sochař. Pracoval na návrzích textilií, keramiky a spolupracoval i s filmem. Některé z obrazů nebyly ještě nikdy vystaveny, tak se přijďte podívat na unikátní sbírku vytvořenou mezi lety 1942-1992
GALERIE V zve Vás a Vaše přátele na vernisáž obrazů malíře Oty Janečka ve středu 16. září 2020 v 17.30. O jeho životě a díle promluví majitelka GALERIE V galeristka Helena Tušková Vojtková.
V Křížové chodbě Nové radnice na Dominikánské ulici 3 v Brně se můžou návštěvníci do úterý 6. října kochat obrazy z období vcholného malířskeho cyklu Trav, zasněnými stylizacemi květin, motýlů a ptáčků, které svou křehkostí připomínají mistry japonských závěsných obrazů.
Ota Janeček byl také ilustrátorem oblíbených českých ABC slabikářů, používaných v letech 1975-1990.
Některé z obrazů nebyly ještě nikdy vystaveny, tak se přijďte podívat na unikátní sbírku vytvořenou mezi lety 1942-1992. Vstup volný.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Mezinárodní den koček se po celém světě slaví 8. srpna a brněnský Charitativní kočičí spolek Kryšpín k této příležitosti v Brně už po páté pořádá akci, která pomáhá kočkám v útulcích po celé Moravě.
K prázdninám v Brně už neodmyslitelně patří projekce letního kina.
Už po osmé festival Serial Killer přišpendlí Brno ke kino sedačkám.
Prolog Lednicko-valtického hudebního festivalu a jeho 10. ročníku, který se nese v duchu Hudby z Nového světa.
Ojediněle dochované barokní pohřebiště řádu kapucínů se tentokrát otevře svým návštěvníkům večer.
Připravte se na večer plný smíchu a neotřelých pohledů na svět.
V letošním roce uplyne sto let od přejmenování tehdejší Úřednické čtvrti na Masarykovu čtvrť. K této významné události jsou připraveny zajímavé akce pro veřejnost.
Vychutnejte si večer plný skvělého vína a nezaměnitelné atmosféry na slavnostní galadegustaci u příležitosti vyhlášení 27. ročníku soutěže TOP 77 vín v České republice.
Přijďte si v červenci a srpnu zacvičit na Solniční 12 v centru Brna, kde sídlí lužánecké pracoviště SVČ Lužánky.
Melody Makers přinášejí jedinečný koncert s autentickou interpretací populární hudby 20.–40. let minulého století – od raného jazzu až po zlatou éru swingu.
Between Silence and Sound je poetická a hluboce osobní hudební pouť, na kterou vás zve italský klavírista a skladatel Lorenzo Masotto.