Starý slovanský zvyk, při...
Starý slovanský zvyk, při kterém se vynášela smrt (Smrtka, Smrtolka, Smrtoholka, Morena, Mořena, Mařena) jako symbol odcházející zimy a přinášelo se léto (líto, lítíčko, lítečko) – mladý smrček či vrbové proutí nazdobené vyfouklými vejci a barevnými pentlemi symbolizující nový život, příchod jara. Přijďte na náměstí v Jaroslavicích tradičně oslavit konec zimy a nadcházející jaro. Další parádní akce Jarmínku – spolku jaroslavických maminek, určená nejen rodinám s dětmi, která připomíná a oživuje staré lidové tradice. Program bude letos obohacen o hudební vystoupení dětí z Jaroslavic.
https://www.facebook.com/jarminek
https://www.facebook.com/events/868273600921221

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Poslední dubnový večer zaplane v Jaroslavicích tradiční oheň čarodějnic.
Jubilejní 50. ročník oblastní výstavy vín se uskuteční od 14 hod. v Jaroslavicích v Klubovně na hřišti.
Tradiční sportovně zábavná akce, kdy se 7 obcí na Hrušovansku utká v disciplínách ve stylu Her bez hranic.
Cech vinařů Vrbovec i letos spouští na celou sezónu akci "Nenecháme vás na suchu! ANEB Hledej žluté kolo, najdeš otevřený sklep".
Poslední dubnový den nemůže chybět pálení čarodějnických ohňů ani ve Vrbovci.
Druhou květnovou sobotu se v Šanově uskuteční kulinářsky laděné odpoledne se známým českým kuchařem Jiřím Babicou.
Sportovní akce spojená s otevíráním studánky proběhne druhý květnový pátek.
Hudba na vinicích je originální letní festival současné populární hudby, který spojuje hudbu a víno v jedinečném prostředí.
Hudba na vinicích je originální letní festival současné populární hudby, který spojuje hudbu a víno v jedinečném prostředí
Hudba na vinicích je originální letní festival současné populární hudby, který spojuje hudbu a víno v jedinečném prostředí.
Hudba na vinicích je originální letní festival současné populární hudby, který spojuje hudbu a víno v jedinečném prostředí.