Koncert při svíčkách I: Duo Absoluto (Hudební festival Znojmo 2024)

13. 7. '24   21:30

Martin Kot (20) a Viktor ...

více informací do oblíbených


adresa

Znojmo


Martin Kot (20) a Viktor Stocker (13) bývají označováni za nejnadanější akordeonisty mladé generace a na českých i zahraničních pódiích vyvolávají nadšení. Své umění prokázali na celé řadě mezinárodních soutěží i v rámci koncertů na renomovaných festivalech včetně toho znojemského. Jako Duo Absoluto společně vystupují od roku 2019. Vystupují s pestrým, posluchačsky atraktivním programem sahajícím od barokní hudby přes argentinské tango až po soudobou českou i světovou tvorbu, a koncerty také sami provázejí mluveným slovem. Ve Znojmě představí nesmírně široké možnosti koncertního akordeonu v Domě umění, a to v jedinečné atmosféře při romantickém osvětlení pouze svíčkami.

Mezinárodní Hudební festival Znojmo přinese v roce 2024 už podvacáté do Znojma a jeho okolí (včetně rakouského příhraničí) mistrovskou hudbu domácích i zahraničních interpretů, jejichž koncerty již tradičně doprovázejí kvalitní vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Letošním tématem je "Hudba a vítězství". Těšit se můžete v termínu 10.–28. července 2024 na více než 30 koncertů, představení a doprovodných kulturních akcí ve Znojmě i jeho okolí. 

Předprodej vstupenek zde: www.hudbaznojmo.cz/program-vstupenky 

Více informací zde: www.hudbaznojmo.cz  

Akce převzata z portálu www.znojmoregion.cz.

Mapa

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Výstava Prvorepublikové Znojmo

24. 6. '25 — 17. 1. '26

Letos tomu bude 140 let, kdy se narodila významná znojemská osobnost, a to pan Josef Mareš, který byl historicky prvním starostou města Znojma.

prohlédnout

Vánoční výstava rukodělných výrobků zdravotně postižených

27. 11. — 31. 12. '25

Prodejní výstava originálních výrobků klientů Ateliéru Samuel a Dílny sv. Kláry při Oblastní charitě Znojmo.

prohlédnout

Slavnosti Svatomartinského a mladého vína ve Znojmě

8. 11. '25

Degustace vín, slavnostní požehnání nového ročníku, nejrůznější regionální speciality a neodmyslitelná cimbálová muzika.

prohlédnout

Slavnosti Svatomartinského a mladého vína ve Znojmě

8. 11. '25

Degustace vín, slavnostní požehnání nového ročníku, nejrůznější regionální speciality a neodmyslitelná cimbálová muzika.

prohlédnout

Svatomartinská husa ve Wine bar Chatka

14. 11. — 15. 11. '25

Na speciální svatomartinské menu můžete dorazit také do Vinařství Nešetřil ve Znojmě.

prohlédnout

Znojemský advent na Masarykově náměstí

30. 11. '25

Slavnostní zahájení Znojemského adventu na Masarykově náměstí oznámí v 16:45 hod. rozsvícení velkého vánočního stromu a zapálení 1. svíce na adventním věnci.

prohlédnout

Nedělní pohádky ve Znojemské Besedě

2. 11. '25

Představení "O koblížkovi".

prohlédnout

Halloween ve Znojemském podzemí

1. 11. '25

Netradiční prohlídku ve stylu strašidelného Halloweenu připravilo pro děti i letos Znojemské podzemí – největší městský podzemní labyrint ve střední Evropě.

prohlédnout

Večerní prohlídka města s ochutnávkou vín

25. 10. '25

Zveme vás na populární večerní prohlídku města Znojma s degustací znojemských vín za účasti certifikovaného průvodce a sommeliera.

prohlédnout

Loutkárna v Alšovce

28. 6. '25 — 3. 1. '26

Jihomoravské muzeum ve Znojmě zve na novou výstavu, kterou ocení především děti.

prohlédnout

Výstava „Ikony – okna do nebe“

10. 10. '25 — 4. 1. '26

Jak v historii a liturgii byli vnímáni jednotliví duchovní představitelé? Ze kterých se staly modly a ikony? Na uměleckou výstavu zaměřenou na díla a sbírky  z církevních památek a kostelů z Polska, Běloruska, Ukrajiny i Ruska, můžete dorazit do Jihomoravského muzea ve Znojmě.

prohlédnout

Výstava: Zkamenělí obři a trpaslíci moravského kenozoika

8. 11. '25

Výstava, kterou pro návštěvníky připravilo Jihomoravské muzeum ve Znojmě, je zaměřena na paleontologii, konkrétně na vzácné i klasické fosilie.

prohlédnout