Perla jižní Moravy, jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi, skvost UNESCO. A kolem kopa dalších výletnických lákadel.
700 let vzorné péče jednoho rodu se musí projevit… Liechtensteinové drželi lednické panství ve správě od roku 1322, propojili ho s břeclavským a valtickým. Dnešní podobu vtiskli zámku v polovině 19.století. Usoudili, že Vídeň není pro šlechtické bankety to pravé ořechové a přebudovali Lednici na letní sídlo v duchu anglické (novo)gotiky. Velkolepá setkání evropské smetánky se odehrávala v přízemí v reprezentačních sálech s vyřezávanými stropy a luxusním mobiliářem. První patro zabraly soukromé pokoje rodiny a do druhého poslali děti s guvernantkami. Prohlídka zámku je luxusní zážitek, nebudete vědět kam koukat dřív.
A jestli vaše děti ještě nemají na prohlídku zámku trpělivost, zavítejte jen do tropického skleníku a špacírujte po úchvatném parku s romantickými stavbami na každém kroku. (Určitě doporučujeme aspoň orientální Minaret, který je zároveň rozhlednou po celé okolí.) Na vodních plochách umělé ostrůvky hostí nejen vodní ptactvo. Krajinotvorbě a historii areálu se podrobně věnují interaktivní expozice v krásných prostorách lednických jízdáren.
V průběhu sezóny probíhají na zámku vystoupení šermířů nebo dravců, výstavy květin, promenádní koncerty. Lednický zámek a jeho překrásný areál nejspíš za den nepokoukáte. Většina návštěvníků se sem opakovaně vrací.
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
6 tisíc čtverečních metrů vědy ukazuje svět zábavně a srozumitelně pro 5letou princeznu i 40letého tátu. Je čas odpálit raketu.
Tady roste radost. Místo s úžasnou atmosférou, kde si kromě vůně bylinek vychutnáte pohodu non plus ultra.
V čele vyvolávači, za nimi pobočníci s tasenou šavlí, mezi nimi malý chlapec s růží mezi rty, další vyvolávači a ostatní jezdci…
Tudy kráčela historie – tisíce římských vojáků a pro ně tu také vznikly první doložené lázně na území Česka!
Legenda praví, že kolem roku 912 na malé skále uprostřed bažin vyrostla pod dohledem kněžny Miroslavy vodní tvrz. Dnes má podobu zámku a jméno Miroslav.
Půvabné šlechtické sídlo s bohatou historií i dnes kulturně žije na max. Přijďte na kostýmovanou prohlídku nebo svatební veletrh.
Jsou zámky, kde vám nabídnou rytířský souboj. Na tom valtickém vám nalijí nejlepší vína z celé republiky.
Ráj malých permoníků i velkých dospělých. Největší nadzemní bludiště v ČR a ostatní atrakce zaměstnají vaše svaly i mozkové závity.
Vranovský zámek je ukázkové světské baroko. I proto je kulisou mnoha filmů a pohádek.
V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!
Majestátní zámek vás bude lákat na prohlídku už z velké dálky. Však zde nocoval třeba i samotný Napoleon.
Na pohodový výlet zamiřte do Rajhradu. Místní Památník písemnictví na Moravě vás dostane, i když nejste knihomol.