Jako jediná česká zoologická zahrada chová Zoo Park Vyškov hlavně domácí a hospodářská zvířata z celého světa. Ale rozhodně nejen je...
Chovají přes tisícovku zvířat. A děti hlavně uvidí, že kráva není fialová a vajíčko nepadá ze stroje na tovární pás, ale vděčíme za něj slepici. Na Dvorečku naší babičky si pohladí nebo nakrmí kůzlátka, jehňátka i další domácí zvířata.
A jaká zvířata můžete ještě okukovat?
Kromě tuzemských i zahraničních slepic a králíků jsou to exotičtí lemuři, papoušci, nosálové… Můžete pozorovat veselé dovádění nutrie… a dalších a dalších.
Můžete si zajít do repliky hanáckého statku s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy (s podzemním akváriem a teráriem). Tady se děti zábavnou formou pomocí svých smyslů seznámí s ekologickými tématy.
Ze Zoo Parku doporučujeme jízdu speciálním vláčkem DinoExpres přes Vyškov do DinoParku, který je součástí zoo.
A součástí zoo je také vyškovská hvězdárna v krásném zeleném Marchanickém hájku.
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Tajemný název Anthropos naznačuje, že tady nejde o dorty nebo pivo. Jde tu o mamuty, jejich lovce a nejstarší umění Evropy.
Superhrdinové na hatích. Jen co by kamenem dohodil, pár minut od Znojma, se nachází největší muzeum jukeboxů a pinballů na světě. Vydejte se na cestu časem do nevšední každodenní kultury Ameriky 50. let.
Jedna z dominant Brna, slavný žalář, letní amfiteátr i skvělé místo na procházku s výhledem na město – vítejte na Špilasu.
Ráj malých permoníků i velkých dospělých. Největší nadzemní bludiště v ČR a ostatní atrakce zaměstnají vaše svaly i mozkové závity.
Co kdybyste se ocitli na den v pravěku? Cestovat v čase vám umožní Dinopark ve Vyškově. Zabaví se děti i dospělí bez rozdílu.
Kde jinde se dozvědět o historii nás Slovanů v lokalitě proslulé Velké Moravy než v jednom z jejích největších sídel?
Sejděte k pohodové Dyji. V bývalé vodárně objevte areál, který představuje motorismus ze všech úhlů do roku 1950.
Před túrou anebo po ní, přijďte se do nového Domu přírody v Dolních Věstonicích seznámit s pálavskou faunou, florou i lidskými příběhy.
Svezte děti parním vláčkem. Projděte naučné Stezky permoníků, jste v bývalé hornické oblasti!
Aquapark s několika bazény, tobogánem a fitkem má dokonalé zázemí i pro klidný relax – třeba regenerační procedury a opalovací terasu.
Rozčleněn do areálů představujících regiony Slovácka vás skanzen Strážnice příjemně provede historií, zabaví děti, ukáže živý folklor.
Na pohodový výlet zamiřte do Rajhradu. Místní Památník písemnictví na Moravě vás dostane, i když nejste knihomol.