Malá ochutnávka z Tišnovské pivní stezky aneb pohodová cyklojízda nejen pro milovníky piva!
17.6 km
1:15 hodin
145 m
Okruh začíná na tišnovském vlakovém nádraží. Projeďte nedalekým kruhovým objezdem a naskočte na cyklostezku Tišnovsko. Povede vás většinou výletu, jen se k ní ještě po chvilce přidá Naučná stezka Květnice. Jeďte podél potoku Besének pohádkovým údolím do Lomničky a Šerkovic až do historické Lomnice.
Vaše další cesta povede přes přírodní památku Zámecký les, projedete kolem přístřešku, za nímž se dáte dvakrát vlevo. Před náměstím zavítejte k pivovaru Genius Noci. Tekutý chleba podávají v prvotřídní kvalitě! Obnovený klášterní pivovar u slavného cisterciáckého opatství produkuje piva Vorkloster i neopakovatelný genius loci. Na náměstí pak čeká zasloužené potěšení pro mladší účastníky výletu - cukrárna Mumi Café nabízí domácí zákusky a výběrovou kávu. Cesta zpátky uběhne jak nic - po hlavní silnici přes Řepku k Tišnovu, kde se opět napojíte na cyklotrasu Tišnovsko. A zbytek cesty k nádraží již znáte.
Odměna na závěr? Najdete ji v nové kavárně Chutě zvu tě, jen 50 m od vlakového nádraží. Věčná škoda tam nezajít! Pokud se svodům chmelového moku ochotně a rádi oddáváte, tak to v Tišnově musíte navštívit i pivnici Na Humpolce. Nabídka piv z malých pivovarů chutná ve staré formanské hospodě famózně. Pivní nebe máte z Brna co by šiškou dohodil!
Našli jsme další výlety, které by se vám mohly líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 výletů
Brno bylo místem prvních pokusů o studia a výtvarných začátků Alfonse Muchy. Dodnes objevíte při toulkách moravskou metropolí otisky tohoto velikána i secesi v architektuře a interiérech.
Objevte poklady moravského písemnictví v Rajhradě, vystoupejte mezi vinohrady a meruňkovými sady k rozhledně Výhon. Nechte se obejmout štědrou náručí jižní Moravy.
Pěšky, nebo na kole. Podívejte se na místa, kde se roku 1805 odehrála zásadní událost našich dějin. A nejen našich, ale také francouzských, ruských a rakouských. Tady se odehrávala Bitva tří císařů.
Tento okružní cyklovýlet začíná v centru Slavkova, který je synonymem slavné bitvy Tří císařů z roku 1805. Celkem našlapete 31 km a vystoupáte 376 m. Vzhůru do pedálů!
Období 1. republiky mělo rozhodně šmrnc. Od naleštěných automobilů po elegantní módu. Přeneste se do dokonalých reálií této doby v moravské metropoli!
Pohodový výlet po mementech Bitvy tří císařů. Čeká vás 32 km a nastoupáte celkem 366 m.
Stopy židovských obyvatel v Brně jsou všudypřítomné. Odkazuje na ně mnoho památek, od jediné sloužící synagogy na Moravě, po tzv. kameny zmizelých. Nechte se provést Brnem za odkazem židovství, osudů obyvatel a dědictví, které k nám bude mocně promlouvat navždy.
Horké léto na jižní Moravě? Zchlaďte se v brněnském podzemí. Na jihu Moravy je nejvíc slunce, proto se tu tak daří vinné révě, ale člověka ty tropy zmůžou... Pod zem horko nemůže!
(Po)byl Napoleon v Brně? Ano! V moravské metropoli dokonce strávil památného roku 1805 víc času než na slavkovském bojišti. Proto se projděte Brnem a podívejte se na známé město novýma očima.
Připravte se na nenáročný cyklovýlet plný historie! Tento okruh zvládnou i méně zdatní cyklisté. Čeká vás 20 km a celkové stoupání 257 m.
Na počátku 19. století byly Šlapanice zejména zemědělským centrem, které zásobovalo Brno chlebem i mlékem. Tehdy tady žilo asi osmkrát méně obyvatel než dnes. Ačkoliv se samotné obce bojová vřava přímo nedotkla, její obyvatelé zažili v časech bitvy různých těžkostí více než dost. Přispěl k tomu i fakt, že městem postupně prošly všechny tři armády. Pojď se projít v jejich stopách i ty.
Daleké výhledy, drahé kameny, romantické údolí pstruhové řeky, kostely, klášter Porta coeli a hrad Pernštejn. A po cestě malé pivovary, co uhasí žízeň.