Barokní krasavec vás zve do luxusních opulentních interiérů, na procházku do zámecké zahrady a nejspíš neodoláte vinné degustaci.
Město Valtice je samo o sobě poklad. Stará se o víno ve všech směrech. Perlou Valtic je ale mohutný barokní zámek. Však přímo v něm sídlí Národní salon vín České republiky. Někdejší rezidence rodu Liechtensteinů je monumentální stavbou ve všech ohledech. Prostor mezi zámkem a městem má podobu čestného dvora.
Na prohlídce zámku vám vyrazí dech okázale vyzdobené zámecké interiéry se stylovým barokním a rokokovým vybavením. Vše je pompézní, ale bohatostí štukové a malířské výzdoby vyniká zámecká kaple, Španělská konírna a taneční sál. V červnu 2020 byl otevřen nový prohlídkový okruh - apartmán knížete Františka I. z Liechtensteinu, posledního knížete, který na valtickém zámku bydlel.
Zámecký sklep je nejstarším sklepem ve Valticích. Poví vám tu historii vinařství, ochutnáte výsledky práce nejznámější valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.
Nádvořím zámku se linou příjemné vůně čokolády z čokoládovny. A nejen ty! Vůni knih a kávy nasajete v zámeckém knihkupectví Books&Coffee. Zážitkem je i procházka rozlehlou zámeckou zahradou nebo prohlídka obnoveného barokního interaktivního divadla.
V okolí zámku zajděte také k veřejně přístupným stavbám Kolonáda na Reistně a Rendez-vous. A neměla by vám ujít ani krásná Bylinková zahrada, samozřejmě bio!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Na kopci jej uvidíte už z velké dálky. Majestátní hrad vám ukáže gotiku, renesanci i baroko.
Rokoko + klasicizmus v plné parádě a sbírka kamélií navrch, to je zámek Rájec nad Svitavou.
Samozřejmě je to místo konání té slavné bitvy tří císařů. Ale Slavkov vás osloví také úctyhodným zámkem s rozsáhlým podzemím nebo si tu zahrajete golf.
Tady roste radost. Místo s úžasnou atmosférou, kde si kromě vůně bylinek vychutnáte pohodu non plus ultra.
Pravá italská noblesa. Vznešené oblouky arkádového nádvoří trylkují jako noty v operetě, fontána zpívá romantickou árii. Bella, bella!
Zřícenina neznamená automaticky ruina! O zřícenině hradu v Boskovicích to platí trojnásob.
Vypadá to jako Nizozemsko a je to… stará dobrá Morava! Areál větrného mlýna v Kuželově vás bude bavit.
Celá Strážnice žije folklorem a muzikou, proto je i místní zámek zasvěcen lidové hudbě.
Kdysi gotický hrad, dnes renesanční zámek. Dominanta města Rosice trůnící na kopci. Skrývá hračky i protiatomový kryt.
V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!
V Čechách mají Karlštejn, na Moravě máme Pernštejn. Fotogeničtější hrad aby pohledal!
Kdo byl nejvýznamnějším hodonínským rodákem? Pojďte do muzea, které vás provedou fascinujícím životem 1. československého prezidenta.