Oblíbený amatérský přeshraniční cyklistický závod pro sportovce i nesportovce, ale i pohodová vyjížďka pro celou rodinu vedoucí nejen Znojemskem.
Trasa vede do malebných vinařských sklepních uliček na obou stranách hranice i do krásného údolí říčky Pulkaultal. Na cestě je připraveno zhruba 20 razítkovacích stanic, kde obdržíte registrační kartu, do které budete na jednotlivých stanicích sbírat razítka. Za ně pak v cíli můžete vyhrát hodnotné ceny (např. elektrokolo).
Cíl je každý rok v jiné obci po trase. Ten letošní je i se slosováním o hodnotné ceny a doprovodným programem ve vinařské obci Slup nedaleko Znojma.
Start cykloakce je od 9 hod. z jakékoliv razítkovací stanice po trase dle vlastního výběru.
Závěrečné vyhodnocení v areálu Vodního mlýna ve Slupi bude v 16 hod.Připraven zde bude už od 13 hod. i doprovodný program nejen pro děti (soutěže, skákací hrad...), živá hudba, výstava traktorových veteránů i prohlídky Vodního mlýna, který je unikátní technickou památkou.
Vstup na závěrečnou akci u mlýna je zdarma.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
V rámci jubilejního 20. ročníku Slavností chleba ve Slupi, které probíhají na návsi a v areálu slupského Vodního mlýna, vystoupí letos i Jiří Pavlica s Hradišťanem.
V tento den se otevřou sklepy ve vinařské obci Slup, akce se koná za každého počasí od 13.30 hod. ve sklepní uličce a okolí.
Muzeum československého opevnění 1938 ve Slupi u Znojma zpřístupňuje veřejnosti ve vybrané dny vojenskou pevnůstku, která je druhosledovým objektem vzor 37 (typ A160).
Muzeum československého opevnění 1938 ve Slupi u Znojma zpřístupňuje veřejnosti ve vybrané dny vojenskou pevnůstku, která je druhosledovým objektem vzor 37 (typ A160).
Tradičně netradiční podzimní akci pro celou rodinu, kde nechybí veselí ani sportovní výkony, připravil i letos Jarmínek – spolek jaroslavických maminek.
V letošním roce uctíme velikána barokní hudby díky české operní pěvkyni Monice Jägerové v doprovodu špičkových hudebníků.
Už XVI. ročník oblíbené vinařské akce, kdy se v jaroslavických sklepních uličkách otevře od 12 hod. více než 25 sklepů a místní vinaři nabídnou až do nočních hodin veřejnosti nejen ochutnávky svých vín, ale i skvělé domácí dobroty a hudební program.
Ulice Jaroslavic rozzáří i letos na přelomu září a října podzimní dýňová výzdoba.