Po stopách Napoleona a bitvy, která změnila Evropu

Proč míří na jižní Moravu tolik turistů z Francie a dalších zemí? Přijíždějí za fenoménem jménem Napoleon! Bitva u Slavkova a také bitva u Znojma patří k nejproslulejším bitvám světové historie. Na těchto místech se tvořily evropské dějiny.

za Napoleonem


Vydejte se po Napoleonových stopách a rozhlédněte se po dávných bitevních polích jako stratég, navštivte nevšední památníky, objevujte pietní místa opředená pověstmi. Jste fanda vojenské historie? Nebo chcete putování pojmout jako zábavný výlet s dětmi pěšky nebo na kole? Máme tipy pro všechny. Vybírejte. 

Historie napoleonských válek

Právě na jižní Moravě se střetla vojska tří významných evropských panovníků - císaře Napoleona, cara Alexandra I. a císaře Františka I.. Tyto historické události se nesmazatelně vryly do tváře krajiny i do osudů místních obyvatel.

Základní přehled událostí

Projekt AUSTERLITZ

Pro nadšence o vojenskou historii do nejmenších detailů. Seznamte se historickými událostmi období francouzského prvního císařství se vztahem k českým zemím. Projekt pečuje o napoleonské tradice a každoročně pořádá rekonstrukce historických bitev.

O projektu

Bitva u Znojma 1809

Roku 1809 se u Znojma odehrála významná napoleonská bitva, ve které se rakouská armáda střetla s přesilou vojsk Francie a jejích spojenců.

Do bitevní vřavy

V Napoleonových stopách

Jižní Morava nabízí mnohá místa spojená s Napoleonem a jeho armádami. Milovníci cykloturistiky si vyberou některý z cyklookruhů, rodiny s dětmi možná dají přednost putování pěšky či autem. K tomu přihazujeme „tiché“ tipy pro zájemce o další památky spojené s ikonickým vojevůdcem.

chci se inspirovat

tip na 0 akcí
seřadit podle
  • oblíbenosti
  • času konání
  • názvu

Termín

Region