Státní zámek Valtice

Barokní krasavec vás zve do luxusních opulentních interiérů, na procházku do zámecké zahrady a nejspíš neodoláte vinné degustaci.

více informací do oblíbených



Město Valtice je samo o sobě poklad. Stará se o víno ve všech směrech. Perlou Valtic je ale mohutný barokní zámek. Však přímo v něm sídlí Národní salon vín České republiky. Někdejší rezidence rodu Liechtensteinů je monumentální stavbou ve všech ohledech. Prostor mezi zámkem a městem má podobu čestného dvora.

Na prohlídce zámku vám vyrazí dech okázale vyzdobené zámecké interiéry se stylovým barokním a rokokovým vybavením. Vše je pompézní, ale bohatostí štukové a malířské výzdoby vyniká zámecká kaple, Španělská konírna a taneční sál. V červnu 2020 byl otevřen nový prohlídkový okruh - apartmán knížete Františka I. z Liechtensteinu, posledního knížete, který na valtickém zámku bydlel.

Zámecký sklep je nejstarším sklepem ve Valticích. Poví vám tu historii vinařství, ochutnáte výsledky práce nejznámější valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.

Nádvořím zámku se linou příjemné vůně čokolády z čokoládovny. A nejen ty! Vůni knih a kávy nasajete v zámeckém knihkupectví Books&Coffee. Zážitkem je i procházka rozlehlou zámeckou zahradou nebo prohlídka obnoveného barokního interaktivního divadla.

V okolí zámku zajděte také k veřejně přístupným stavbám Kolonáda na Reistně a Rendez-vous. A neměla by vám ujít ani krásná Bylinková zahrada, samozřejmě bio!

Mapa

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Věstonická venuše

Vnadná kráska z pálené hlíny přinesla do malé jihomoravské vesničky rozruch světového formátu. Co je na ní tak fascinujícího?

prohlédnout

Moravská galerie v Brně

V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!

prohlédnout

Moravské zemské muzeum – Anthrophos

Tajemný název Anthropos naznačuje, že tady nejde o dorty nebo pivo. Jde tu o mamuty, jejich lovce a nejstarší umění Evropy.

prohlédnout

Loucký klášter ve Znojmě

Původní domov Strahovské knihovny, dnes pokladnice vinařství na Znojemsku. Necháte se přemluvit i na degustaci?

prohlédnout

Zámeček Pohansko

Empírový lovecký zámeček nechcete na svém putování po Lednicko-valtickém areálu minout!

prohlédnout

Salon vín, zámek Valtice

Jsou zámky, kde vám nabídnou rytířský souboj. Na tom valtickém vám nalijí nejlepší vína z celé republiky.

prohlédnout

Státní zámek Milotice

Zámek Milotice má přívlastek perla jihovýchodní Moravy. Unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury vás pohladí po duši.

prohlédnout

Státní zámek Bučovice

Pravá italská noblesa. Vznešené oblouky arkádového nádvoří trylkují jako noty v operetě, fontána zpívá romantickou árii. Bella, bella!

prohlédnout

Státní hrad Pernštejn

V Čechách mají Karlštejn, na Moravě máme Pernštejn. Fotogeničtější hrad aby pohledal!

prohlédnout

Renesanční zámek v Rosicích

Kdysi gotický hrad, dnes renesanční zámek. Dominanta města Rosice trůnící na kopci. Skrývá hračky i protiatomový kryt.

prohlédnout

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Vranovský zámek je ukázkové světské baroko. I proto je kulisou mnoha filmů a pohádek.

prohlédnout

Jihomoravské muzeum ve Znojmě - Minoritský klášter

Byl zde pohřben český král Přemysl Otakar II. Dnes je to muzeum, kde při tvorbě expozic myslí i na děti.

prohlédnout