Továrna v jeskyni? Přesvědčte se, jaké divadlo se dá v jeskyni rozehrát...
Rozsáhlý systém chodeb, propastí a tunelů ve skalním masivu Křtinského údolí neodhadnete zvenčí ani náhodou. Výpustek vás ohromí 3D zážitkem, který je v krasovém světě každým coulem neobvyklý. Činnost člověka proměnila interiéry během dvou století natolik, že by se v nich spokojeně zabydlel i Fantomas. Hlavní proměny ale proběhly v době druhé světové války a tak má tento dávný úkryt medvědů jeskynních pohnutou historii.
Krápníků a stékající vody ve Výpustku moc nezahlédnete. Zato si díky rozměrům celého komplexu užijete expozice, které se do běžné jeskyně vejdou jen stěží. Skvělá akustika umožňuje koncerty a divadelní představení, přihlaste se na adrenalinové hry i akce pro děti. A kdybyste po tom zatoužili, umí vás tu i oddat.
Máte raději adrenalin? I to vám ve Výpustku splní, když vyrazíte na speciální zážitkovou trasu. Žádné pohodlné betonové chodníčky. Dostanete ochranný oblek a čelovku a vydáte se na průzkum jako opravdový jeskyňář.
Mrkněte na všechny výlety, kam se můžete snadno rozjet!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Stalaktity, stalagmity, stalagnáty… pletou se vám jeskyňářské pojmy a dojmy? Navštivte Dům přírody a krasovou tematiku budete mít v malíku.
Celá Strážnice žije folklorem a muzikou, proto je i místní zámek zasvěcen lidové hudbě.
Prehistorie je pravěká nuda? V Pavlově z vás udělají fandu pravěku! Děti budou na pozoruhodnou expozici vzpomínat dlouho.
Sběratelé všech zemí, zbystřete! V tomhle zámku uvidíte na jednom místě přes 6 tisíc exponátů.
Proč tohle muzeum vyhrává jednu cenu za druhou? Protože tady není technika žádná věda! Tedy je a není…
Superhrdinové na hatích. Jen co by kamenem dohodil, pár minut od Znojma, se nachází největší muzeum jukeboxů a pinballů na světě. Vydejte se na cestu časem do nevšední každodenní kultury Ameriky 50. let.
Krajinou doubrav, vzácných druhů rostlin a živočichů, rybníků a vodního ptactva provádí nový Dům přírody, který v roce 2024 otevřel poblíž hodonínské ZOO.
Malá, atraktivní a v krásné přírodě. Užijte si kontakt se zvířaty naplno – hodonínská zoo je útulná a bezprostřední.
Rozhlédněte se po vinohradech z nezvyklé rozhledny bez jediného schodu. Na její vrcholek dojedete třeba i s kočárkem!
Slunné lázeňské město v srdci Moravského Slovácka s pohodovou zoo, příjemnou atmosférou a puncem prvorepublikové historie.
Rokoko + klasicizmus v plné parádě a sbírka kamélií navrch, to je zámek Rájec nad Svitavou.
Moderní lázeňský komplex se pyšní více než třicetiletou tradicí a léčí tu snad tím nejstarším, čím se vůbec léčit dá - minerální vodou zvanou solanka!