Státní zámek Milotice

Zámek Milotice má přívlastek perla jihovýchodní Moravy. Unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury vás pohladí po duši.

více informací do oblíbených



Zámecká instalace vám umožní pohled do životního stylu a zvyklostí posledních majitelů rodu Seilern-Aspang. K zámeckému areálu patří opulentní francouzská barokní zahrada, bažantnice, oranžérie, jízdárna a konírna.

Můžete se procházet celé hodiny… Sami, v páru i s kočárkem. Když už jsme u toho procházení… v zámku si můžete půjčit dokonalé repliky dobových šatů a po zahradě si vykračovat – a fotit se – opravdu stylově. (Nutná online rezervace předem zde.)

V zámeckém areálu můžete strávit klidně celý den. Zámecká konírna nadchne hlavně vaše děti. Najdou tu třeba dračí sluj s pokladem a vy pěkné tipy na další výlety po okolí. V zámecké jízdárně uvidíte (a klidně i pohladíte) dravé ptáky od úctyhodného orla skalního přes frajera sokola po roztomilou sovu pálenou. A v zámecké kavárně si pochutnejte na dortu nebo zmrzlině!

Co zrovna frčí u nás na jižní Moravě?

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Státní zámek Lysice

Půvabné šlechtické sídlo s bohatou historií i dnes kulturně žije na max. Přijďte na kostýmovanou prohlídku nebo svatební veletrh.

prohlédnout

Hrad Boskovice

Zřícenina neznamená automaticky ruina! O zřícenině hradu v Boskovicích to platí trojnásob.

prohlédnout

Zámek Mikulov

Majestátní zámek vás bude lákat na prohlídku už z velké dálky. Však zde nocoval třeba i samotný Napoleon.

prohlédnout

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Vranovský zámek je ukázkové světské baroko. I proto je kulisou mnoha filmů a pohádek.

prohlédnout

Státní zámek Rájec nad Svitavou

Rokoko + klasicizmus v plné parádě a sbírka kamélií navrch, to je zámek Rájec nad Svitavou.

prohlédnout

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál, zahrada Evropy! Jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů České republiky… ale také nejrozsáhlejší umělecky ztvárněná krajina na světě.

prohlédnout

Věstonická venuše

Vnadná kráska z pálené hlíny přinesla do malé jihomoravské vesničky rozruch světového formátu. Co je na ní tak fascinujícího?

prohlédnout

Státní hrad Veveří

Přehrada jak moře, hrad jak Brno. Vydejte se na pátračku po jednom z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů na dohled metropole.

prohlédnout

Město Znojmo

Kromě metra nebo Legolandu najdete v královském městě vše – od podzemního labyrintu přes národní park po víno lahodné jako nebeský nektar.

prohlédnout

Vila Tugendhat

Odkud je asi nejkrásnější pohled na panorama Brna? Z Černopolní ulice. I kvůli tomu výhledu tu stojí jedna z nejvýznamnějších staveb funkcionalistické architektury...

prohlédnout

Jihomoravské muzeum ve Znojmě - Minoritský klášter

Byl zde pohřben český král Přemysl Otakar II. Dnes je to muzeum, kde při tvorbě expozic myslí i na děti.

prohlédnout

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Rozčleněn do areálů představujících regiony Slovácka vás skanzen Strážnice příjemně provede historií, zabaví děti, ukáže živý folklor.

prohlédnout