Před túrou anebo po ní, přijďte se do nového Domu přírody v Dolních Věstonicích seznámit s pálavskou faunou, florou i lidskými příběhy.
V místě bývalého archeologického muzea nedávno otevřel nově zrekonstruovaný Dům přírody Pálavy. Moderní expozice přibližuje názorně geologickou historii tohoto vápencového pohoří, věnuje se místním rostlinám i živočichům. Velká část je věnována také příběhům starousedlíků i těm, kteří se o zdejší krajinu starají dnes.
Děti si na recepci mohou vyzvednou pracovní listy. Venku si užijí jezírko a hřiště a při zvláštních příležitostech jsou pro ně připraveny speciální programy a workshopy. Sledujte facebook nebo web Domu přírody a naplánujte si zábavně-vzdělávací výlet.
Mrkněte na všechny výlety, kam se můžete snadno rozjet!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Krajinou doubrav, vzácných druhů rostlin a živočichů, rybníků a vodního ptactva provádí nový Dům přírody, který v roce 2024 otevřel poblíž hodonínské ZOO.
Malá, atraktivní a v krásné přírodě. Užijte si kontakt se zvířaty naplno – hodonínská zoo je útulná a bezprostřední.
Proč tohle muzeum vyhrává jednu cenu za druhou? Protože tady není technika žádná věda! Tedy je a není…
Moderní chrám vědy, který umí uspořádat super akce pro laiky a právem sbírá lajky.
6 tisíc čtverečních metrů vědy ukazuje svět zábavně a srozumitelně pro 5letou princeznu i 40letého tátu. Je čas odpálit raketu.
„Mami, a Mendel byl ten s hráškem?“ Aneb Poznejte brněnského génia a místo, kde se zrodila genetika.
Staňte se parťáky vzácné užovky stromové a nechejte se vést nádhernou krajinou chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.
Stalaktity, stalagmity, stalagnáty… pletou se vám jeskyňářské pojmy a dojmy? Navštivte Dům přírody a krasovou tematiku budete mít v malíku.
Přírodní rezervace nad obcí Pouzdřany potěší každého milovníka přírody a klidných výhledů. Suchomilné trávy se tu prohánějí ve větru, okolní louky se na jaře zbarví do fialova a žlutava a výletníkům se odtud naskytne dechberoucí výhled na Novomlýnské nádrže a siluetu Pálavy.
Jako jediná česká zoologická zahrada chová Zoo Park Vyškov hlavně domácí a hospodářská zvířata z celého světa. Ale rozhodně nejen je...
Je tolik druhů, které potřebují chránit. Je toho tolik, co o nich (ještě) nevíte. Pojďte je poznávat do této zoo.
Hurá na výlet do pralesa! Nepřeslechli jste se. V Bošovicích čeká Papouščí ZOO – jediná svého druhu v Česku.