Archeopark Pavlov

Prehistorie je pravěká nuda? V Pavlově z vás udělají fandu pravěku! Děti budou na pozoruhodnou expozici vzpomínat dlouho.

více informací do oblíbených



Zvláštní bílé kostky vykukují z nitra kopce. Takhle vypadá muzeum prehistorie? Spíš kulisa ze sci-fi Návštěvníci… Archeopark získal za netradiční architektonické pojetí prestižní ceny. 

Vejděte dovnitř a pochopíte proč – vzdušný prostor a měkké světlo dávají vyniknout dávnému příběhu. Archeologická naleziště ve zdejších svazích skrývají celé sídelní areály, jaké tvořil v Evropě moderní Homo sapiens v období před 30 000 lety. Od jednoho z takových nalezišť jste jen pár kroků! Stačí vejít za prosklenou stěnu se speciálním klimatem a nechat projekci, aby přímo na  povrch odhalených spraší nasvítila archeologické poklady. Tady to v paleolitu žilo.

Na 500 m² si prohlédnete originální kamenné nástroje, kostěné předměty k lovu i pro každodenní život, umění a rituály, pohřbívání i magii. Odsud pochází nejstarší známé doklady výroby textilu na světě. V Archeoparku se nebojí technologií a multimediálních exponátů, doba našich předků vám před očima ožívá v mnoha podobách.

Rozsáhlý soubor objevených kosterních ostatků člověka současného typu a celého jeho životního prostředí řadí naleziště pod Pálavou mezi přední archeologické lokality v celosvětovém měřítku. Nechte se uchvátit jedinečností Archeoparku!

 

Bezbariérový přístup  

Mrkněte na všechny výlety, kam se můžete snadno rozjet!

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí u nás na jižní Moravě?

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Kdo byl nejvýznamnějším hodonínským rodákem? Pojďte do muzea, které vás provedou fascinujícím životem 1. československého prezidenta.

prohlédnout

Mendelovo muzeum

„Mami, a Mendel byl ten s hráškem?“ Aneb Poznejte brněnského génia a místo, kde se zrodila genetika.

prohlédnout

Státní zámek Milotice

Zámek Milotice má přívlastek perla jihovýchodní Moravy. Unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury vás pohladí po duši.

prohlédnout

Hrad Špilberk

Jedna z dominant Brna, slavný žalář, letní amfiteátr i skvělé místo na procházku s výhledem na město – vítejte na Špilasu.

prohlédnout

Brána do Římské říše

Tudy kráčela historie – tisíce římských vojáků a pro ně tu také vznikly první doložené lázně na území Česka!

prohlédnout

Novomlýnské nádrže

Trio vodních nádrží u paty Pálavy, odkud shlíží zřícenina Děvičky dolů na opuštěný kostel na ostrůvku uprostřed vod. Romantika non plus ultra.

prohlédnout

Muzeum Terra Technica

Superhrdinové na hatích. Jen co by kamenem dohodil, pár minut od Znojma, se nachází největší muzeum jukeboxů a pinballů na světě. Vydejte se na cestu časem do nevšední každodenní kultury Ameriky 50. let.

prohlédnout

Dům přírody Hodonínské Dúbravy

Krajinou doubrav, vzácných druhů rostlin a živočichů, rybníků a vodního ptactva provádí nový Dům přírody, který v roce 2024 otevřel poblíž hodonínské ZOO.

prohlédnout

Zámek a Vrbasovo muzeum ve Ždánicích

Sběratelé všech zemí, zbystřete! V tomhle zámku uvidíte na jednom místě přes 6 tisíc exponátů.

prohlédnout

Jeskyně Na Turoldu

Sedmipatrová jeskyně, kde si u smaragdového jezera budete připadat jako na dně korálového útesu.

prohlédnout

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Vranovský zámek je ukázkové světské baroko. I proto je kulisou mnoha filmů a pohádek.

prohlédnout

Rozhledna Stezka nad vinohrady u Kobylí

Rozhlédněte se po vinohradech z nezvyklé rozhledny bez jediného schodu. Na její vrcholek dojedete třeba i s kočárkem!

prohlédnout