Výlety s vůní kávy

Vytipovali jsme dokonalá výletní místa a ke každému jsme vybrali blízký tip z průvodce Gourmet jižní Moravy z kategorie kaváren a cukráren, kde se pro další putování posílíte dávkou kofeinu i hezké atmosféry.

více informací do oblíbených


Znojmo napůl mezi kávou a vínem, mezi nebem a undergoundem

Hustota gastro podniků je tu úctyhodná. Nebudeme se držet při zemi a začneme vítězným podnikem Gourmetu jižní Moravy v kategorii kavárny a cukrárny! Manželské duo půlnapůl sdílí lásku ke kávě, kromě dezertů pečou řemeslný chléb z kvásku půl napůl pšenice a žito, vaří sezónní obědy z místních surovin. A vše je tu tak krásné, že je to potrava i pro oči. 

Balance coffee & wine také není jen kavárna. Harmonicky balancuje mezi výběrovou kávou a kvalitním vínem nejen znojemské oblasti. Napůl cesty mezi oběma podniky si udělejte odbočku do středověku. Vystoupejte po točitých schodech na gotickou radniční věž. Je to nejhezčí rozhledna, jakou si výletník může přát. Naopak 50 metrů od ní sejděte na nejstarším znojemském náměstí zvaném Slepičí trh do středověkého podzemí, jednoho z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů střední Evropy. Nejste z cukru? Vyberte si adrenalinovou trasu.

V Lednicko-valtickém areálu také na kávu (i víno)

Při putování po Lednicko-valtickém areálu rádi doporučujeme kromě velkých zámků i drobné stavby. Kolonáda na Reistně je jednou z nich. Postará se o parádní kulisy pro focení a také se tu můžete vydat na okružní Stezku bosou nohou

A kam v blízkých Valticích na pořádnou kávu? Café Hostina servíruje nejen ji. Čeká vás krásná atmosféra půvabného dvora i úžasné dorty. A jestli doputujete areálem do Lednice, zajděte do Coffee Square. Kavárna-pražírna vám připraví také horkou čokoládu, vlastní dezerty, ochutnáte vína z rodinného vinařství. 

Na výlet a kávu na jihovýchod od Brna

Designový kontejner na dvorku bořetické fary s posezením pod jabloní a ve stodole má prosté jméno Dvorek. Ale zážitek si odnesete košatý od výběrové kávy po lokální vína, sýry, paštiky, pivo a vymazlené dezerty. Pak se vydejte na Kraví horu. Rozkládá se tu Svobodná spolková republika Kraví hora! Během roku pořádá různé vinařské akce…

V lázeňském Hodoníně doporučujeme ZOO v kulisách lužního lesa. Je pohodová, menších rozměrů, chrání desítky ohrožených druhů. Na kávu vás vezmeme do Fabrica de Café jen pár kroků od rušného centra. Rozjímejte nad šálkem v industriálním interiéru nebo na půvabné zahrádce. Kávu praží a dezerty pečou sami, pivo a víno je od lokálních srdcařů. 

Pražírna Kyjov o kus dál je kavárna a bar v jednom. Připraví vám prvotřídní kávu i vyvážený drink. Interiér dýchá pohodou, v létě se hezky hoví a nespěchá na terásce. Sedm kilometrů vás dělí od rozhledny Súsedské. Z nevšední „designovky“ se rozhlédnete po Slovácku opravdu do daleka. 


Na Hodonínsku vám doporučíme ještě jednu vizuálně nevšední rozhlednu – Radošov. Ze symbolického tvaru vinné číše se podíváte po Bílých Karpatech a ještě dál. A ve Veselí nad Moravou zakončíte výlet v Kafé v kině. Nelákáme vás na film, klidně skočte jen na kofeinový doping (na mlýnku bývá La Boheme Cafe a Coffeespot), obědovou polévku a lokální pivo či pálenku White Carpathians Distillery.

Na sever a na jih od Brna

Při cestě po Blanensku se zatoulejte do Boskovic. Doporučujeme důkladnou procházku po boskovické židovské čtvrti. Patří k nejzachovalejším v republice a má vše od synagogy po mikve. Na kávu od Fiftybeans tu zavítejte do KaKaBu. Nejen jméno kavárny je hravé, i dort a obložený chleba jsou umělecký počin. A ta zahrádka…

Naopak na jih od Brna nabízíme Coffee first v půvabných Dolních Kounicích. A jak už název doporučuje, dejte si nejdřív výběrovou kávu z Doubleshotu. Poté sladkou nebo slanou tečku, vše vzhledově i kvalitou božské. Interiér v nordic stylu ztělesňuje harmonii. Třešničkou na dortu vašeho výletu je klášter Rosa coeli. Ještě jste tu nebyli? Tak krásnou zříceninu jste nejspíš dosud neviděli. 

Tak šťastnou cestu a dobrou chuť!

Nášup blogových článků


Chmelové výlety po jižní Moravě

Máme pro vás dokonalá místa pro výlety, kde vás po cestě kromě turistických perel potěší pivní klenoty. Čepují je pivovary a pivnice zastoupené v průvodci Gourmet jižní Moravy!

5 minut čtení

Velikonoční obchůzky s Jidáši na Bučovicku

Je to ale pořádný rambajs! Součástí velikonočního hrkání jsou na Bučovicku obchůzky s Jidáši. Na Velký pátek nebo Bílou sobotu obchází ves maskovaný živý Jidáš, nebo nesou chlapci neživou figurínu. Čistě klučičí záležitost, ale divákem můžete být bez ohledu na gender!

5 minut čtení

Brno a okolí – školní výlety a exkurze pohodovou metropolí s pestrým programem za humny

Kdo se směje Brnu jako vesnici, co si hraje na velkoměsto, nepochopil to zásadní. I to patří mezi trumfy jihomoravské metropole. Vládne tu pohoda, památky jsou koncentrované a nikam to není daleko. S dětmi můžete od rána do večera prochodit po centru od zajímavosti k zajímavosti. Strávíte klidně celý den v krásné přírodě zoo na Mniší hoře nebo putováním kolem přehrady. A v okolí města v dosahu IDS JMK je nabídka tak nekonečná, že vybíráme jen ochutnávku. Udělejte si kávu a vybírejte.

10 minut čtení