Jako jediná česká zoologická zahrada chová Zoo Park Vyškov hlavně domácí a hospodářská zvířata z celého světa. Ale rozhodně nejen je...
Chovají přes tisícovku zvířat. A děti hlavně uvidí, že kráva není fialová a vajíčko nepadá ze stroje na tovární pás, ale vděčíme za něj slepici. Na Dvorečku naší babičky si pohladí nebo nakrmí kůzlátka, jehňátka i další domácí zvířata.
A jaká zvířata můžete ještě okukovat?
Kromě tuzemských i zahraničních slepic a králíků jsou to exotičtí lemuři, papoušci, nosálové… Můžete pozorovat veselé dovádění nutrie… a dalších a dalších.
Můžete si zajít do repliky hanáckého statku s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy (s podzemním akváriem a teráriem). Tady se děti zábavnou formou pomocí svých smyslů seznámí s ekologickými tématy.
Ze Zoo Parku doporučujeme jízdu speciálním vláčkem DinoExpres přes Vyškov do DinoParku, který je součástí zoo.
A součástí zoo je také vyškovská hvězdárna v krásném zeleném Marchanickém hájku.
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Chuť na pořádné muzeum se vzácnými objekty? Už samotná budova a okolí stojí za prozkoumání. Vydejte se v Brně na Zelný trh.
Přírodní rezervace nad obcí Pouzdřany potěší každého milovníka přírody a klidných výhledů. Suchomilné trávy se tu prohánějí ve větru, okolní louky se na jaře zbarví do fialova a žlutava a výletníkům se odtud naskytne dechberoucí výhled na Novomlýnské nádrže a siluetu Pálavy.
Co kdybyste se ocitli na den v pravěku? Cestovat v čase vám umožní Dinopark ve Vyškově. Zabaví se děti i dospělí bez rozdílu.
Aquapark s několika bazény, tobogánem a fitkem má dokonalé zázemí i pro klidný relax – třeba regenerační procedury a opalovací terasu.
Tajemný název Anthropos naznačuje, že tady nejde o dorty nebo pivo. Jde tu o mamuty, jejich lovce a nejstarší umění Evropy.
Občas kouknete na western? Vaše děti baví hry na indiány? Atmosféra westernového městečka nakazí i toho, kdo není fanda Divokého západu.
Z jednoho z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů střední Evropy vycházejí nadšené děti i dospělí.
Moderní chrám vědy, který umí uspořádat super akce pro laiky a právem sbírá lajky.
V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!
Před túrou anebo po ní, přijďte se do nového Domu přírody v Dolních Věstonicích seznámit s pálavskou faunou, florou i lidskými příběhy.
Tady roste radost. Místo s úžasnou atmosférou, kde si kromě vůně bylinek vychutnáte pohodu non plus ultra.
Prehistorie je pravěká nuda? V Pavlově z vás udělají fandu pravěku! Děti budou na pozoruhodnou expozici vzpomínat dlouho.