Stalaktity, stalagmity, stalagnáty… pletou se vám jeskyňářské pojmy a dojmy? Navštivte Dům přírody a krasovou tematiku budete mít v malíku.
Tuhle expozici si užijete vy i děti. Informací o přírodě Moravského krasu je taková záplava, že se jim tu rozhodli věnovat celý dům. A povedlo se jim to na jedničku. Pradávnou historii najdete v plně bezbariérovém přízemí, celá oblast byla totiž kdysi pestrobarevným korálovým mořem. Uvidíte, jak vznikaly jeskyně, setkáte se s našimi předky, prozkoumáte, jak v jeskyních žili oni i další živočichové.
Točitým schodištěm vystoupáte do denního světla a doby současné. Interaktivní místnost, mapy oblasti pro badatele, turistu, cyklistu i speleologa, 3D kino. Pro malé jeskyňáře instalovali vnitřní volně přístupnou hernu. Venku čeká geopark a vodní hra, abyste si vyzkoušeli, jak potoky a říčky krasem protékají. Dům přírody nabízí plejádu aktivit, tak se stavte!
Mrkněte na všechny výlety, kam se můžete snadno rozjet!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Rokoko + klasicizmus v plné parádě a sbírka kamélií navrch, to je zámek Rájec nad Svitavou.
Sejděte k pohodové Dyji. V bývalé vodárně objevte areál, který představuje motorismus ze všech úhlů do roku 1950.
Proč tohle muzeum vyhrává jednu cenu za druhou? Protože tady není technika žádná věda! Tedy je a není…
Krajinou doubrav, vzácných druhů rostlin a živočichů, rybníků a vodního ptactva provádí nový Dům přírody, který v roce 2024 otevřel poblíž hodonínské ZOO.
Tady roste radost. Místo s úžasnou atmosférou, kde si kromě vůně bylinek vychutnáte pohodu non plus ultra.
Slunné lázeňské město v srdci Moravského Slovácka s pohodovou zoo, příjemnou atmosférou a puncem prvorepublikové historie.
6 tisíc čtverečních metrů vědy ukazuje svět zábavně a srozumitelně pro 5letou princeznu i 40letého tátu. Je čas odpálit raketu.
Továrna v jeskyni? Přesvědčte se, jaké divadlo se dá v jeskyni rozehrát...
Je tolik druhů, které potřebují chránit. Je toho tolik, co o nich (ještě) nevíte. Pojďte je poznávat do této zoo.
Hurá na výlet do pralesa! Nepřeslechli jste se. V Bošovicích čeká Papouščí ZOO – jediná svého druhu v Česku.
Pálava, chráněná krajinná oblast, kde vás osvěží nádherná příroda i moravské víno prvotřídní kvality.
Celá Strážnice žije folklorem a muzikou, proto je i místní zámek zasvěcen lidové hudbě.