Baťův kanál

Tahle voda baví i zaryté suchozemce a neplavce! Skákající delfíny neuvidíte, zato poznáte památky v okolí a okoštujete krajové dobroty.

více informací do oblíbených



„Baťák“ měří 53 km a je zasvěcen rekreační plavbě od Otrokovic až do Skalice. Plavba probíhá také na samostatných říčních úsecích Kroměříž – Otrokovice a Rohatec – Hodonín. Unikátní technickou památku postavili ve 30. letech, aby zajistila zavlažování pro okolní oblasti a přepravu uhlí pro Baťovy závody. Dodnes si některá technická udělátka můžete prohlédnout – jako výklopník uhlí v Sudoměřicích, sklápěcí mosty, zvedací most úzkokolejné dráhy atd. 

Pro plavbu si půjčte malý motorový člun a buďte kapitán brázdící vody dle svých představ. Ale klidně se nechte jen pohodlně vézt – stačí si vybrat pravidelnou plavbu na větší výletní lodi.

Je tu ale ještě jedna možnost, kterak se plavit po místních vodách... hausbóty! S nimi dokonale spojíte plavbu po Baťově kanálu s poznáním památek, vinných sklepů a chráněných přírodních lokalit i ptačí rezervace. A kapitánské zkoušky nebo průkaz mořského vlka od Ministerstva řek a moří nepotřebujete. Velké skupiny mají na výběr z několika předem sestavených programů

Plavbu doporučujeme kombinovat s cykloturistikou a samozřejmě s návštěvou pamětihodností v okolí. Ochutnávání krajových specialit je v podstatě nutnost, to asi nemusíme zdůrazňovat. Podél celé vodní cesty vede parádní cyklotrasa. (Vhodná je pro děti každého věku a ani nemusíte mít svá kola, lze si je tu půjčit.) 

Půjčovny motorových lodí, kánoí a kol na vás čekají např. ve Starém Městě, Uherském Hradišti, Veselí nad Moravou, Strážnici, Sudoměřicích, Hodoníně. 

Tak AHOJ na lodi!

Mapa

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Zámek Slavkov - Austerlitz

Nádherný zámek, za ním nádherný zámecký park. Sem se vyplatí vydat nejen v době napoleonských slavností.

prohlédnout

Vodní nádrž Letovice

Slyšeli jste, jak je skvěle na Křetínce? Familierní označení získala nádrž proto, že (za)baví celou rodinu, vybízí k aktivnímu odpočinku a ještě je užitečná.

prohlédnout

Sportpark Boskovice

Rádi se na kole proháníte lesem? Boskovický Sportpark nabízí navíc pumptrack a parádní zázemí. Singletraily v lese Doubrava už čekají.

prohlédnout

Město Brno

Brno. Metropole, která má všechno. Město, které musíte zažít.

prohlédnout

Technické muzeum v Brně

Proč tohle muzeum vyhrává jednu cenu za druhou? Protože tady není technika žádná věda! Tedy je a není…

prohlédnout

Zámek Moravský Krumlov

Zámek, který rád hostí unikátní malířská díla. Třeba ze sbírek Medy a Jana Mládkových… A discgolf v zámeckém parku už jste hráli?

prohlédnout

Zoo Park Vyškov

Jako jediná česká zoologická zahrada chová Zoo Park Vyškov hlavně domácí a hospodářská zvířata z celého světa. Ale rozhodně nejen je...

prohlédnout

Speleoferata® (Speleoart) Moravský kras

Neobvyklá libůstka pro všechny lezce a šplhače, kteří netrpí klaustrofobií. Adrenalin, který jinde v republice nenajdete.

prohlédnout

Státní zámek Valtice

Barokní krasavec vás zve do luxusních opulentních interiérů, na procházku do zámecké zahrady a nejspíš neodoláte vinné degustaci.

prohlédnout

Salon vín, zámek Valtice

Jsou zámky, kde vám nabídnou rytířský souboj. Na tom valtickém vám nalijí nejlepší vína z celé republiky.

prohlédnout

Hvězdárna a planetárium Brno

Moderní chrám vědy, který umí uspořádat super akce pro laiky a právem sbírá lajky.

prohlédnout

Aqualand Moravia

Největší koupačka široko daleko, navíc ve vodě z termálního vrtu plné blahodárných minerálů, k tomu panorama Pálavy.

prohlédnout