Dům přírody Moravského krasu

Stalaktity, stalagmity, stalagnáty… pletou se vám jeskyňářské pojmy a dojmy? Navštivte Dům přírody a krasovou tematiku budete mít v malíku.

více informací do oblíbených



Tuhle expozici si užijete vy i děti. Informací o přírodě Moravského krasu je taková záplava, že se jim tu rozhodli věnovat celý dům. A povedlo se jim to na jedničku. Pradávnou historii najdete v plně bezbariérovém přízemí, celá oblast byla totiž kdysi pestrobarevným korálovým mořem. Uvidíte, jak vznikaly jeskyně, setkáte se s našimi předky, prozkoumáte, jak v jeskyních žili oni i další živočichové.

Točitým schodištěm vystoupáte do denního světla a doby současné. Interaktivní místnost, mapy oblasti pro badatele, turistu, cyklistu i speleologa, 3D kino. Pro malé jeskyňáře instalovali vnitřní volně přístupnou hernu. Venku čeká geopark a vodní hra, abyste si vyzkoušeli, jak potoky a říčky krasem protékají. Dům přírody nabízí plejádu aktivit, tak se stavte!

Bezbarirévoý přístup

Mrkněte na všechny výlety, kam se můžete snadno rozjet! 

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Permonium - zábavní park s příběhem

Ráj malých permoníků i velkých dospělých. Největší nadzemní bludiště v ČR a ostatní atrakce zaměstnají vaše svaly i mozkové závity.

prohlédnout

Dům přírody Hodonínské Dúbravy

Krajinou doubrav, vzácných druhů rostlin a živočichů, rybníků a vodního ptactva provádí nový Dům přírody, který v roce 2024 otevřel poblíž hodonínské ZOO.

prohlédnout

Vranovská přehrada

Není to moře ani alpské pleso… no a? Hlavní je příjemně teplá voda, fantastické okolí Národního parku Podyjí a hrady a zámky na dosah i dohled.

prohlédnout

Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Hurá na výlet do pralesa! Nepřeslechli jste se. V Bošovicích čeká Papouščí ZOO – jediná svého druhu v Česku.

prohlédnout

Archeopark Pavlov

Prehistorie je pravěká nuda? V Pavlově z vás udělají fandu pravěku! Děti budou na pozoruhodnou expozici vzpomínat dlouho.

prohlédnout

Dům přírody Bílých Karpat

Staňte se parťáky vzácné užovky stromové a nechejte se vést nádhernou krajinou chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

prohlédnout

Hrad Špilberk

Jedna z dominant Brna, slavný žalář, letní amfiteátr i skvělé místo na procházku s výhledem na město – vítejte na Špilasu.

prohlédnout

Zámek Strážnice

Celá Strážnice žije folklorem a muzikou, proto je i místní zámek zasvěcen lidové hudbě.

prohlédnout

Zámek Slavkov - Austerlitz

Nádherný zámek, za ním nádherný zámecký park. Sem se vyplatí vydat nejen v době napoleonských slavností.

prohlédnout

ZOO Hodonín

Malá, atraktivní a v krásné přírodě. Užijte si kontakt se zvířaty naplno – hodonínská zoo je útulná a bezprostřední.

prohlédnout

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Rozčleněn do areálů představujících regiony Slovácka vás skanzen Strážnice příjemně provede historií, zabaví děti, ukáže živý folklor.

prohlédnout

Aqualand Moravia

Největší koupačka široko daleko, navíc ve vodě z termálního vrtu plné blahodárných minerálů, k tomu panorama Pálavy.

prohlédnout