Adrenalinové hity - od jeskyní po obří houpačku

Připravte se na výlet, při kterém objevíte oblast plnou jeskyní a lesů severně od Brna a sluncem zalité Znojemsko. S důrazem na dobrodružství a aktivní vyžití. Vyrážíme!

více informací do oblíbených


Den první

Cestou z Brna na sever se stavte na snídani nebo oběd v EB diners. Budete se cítit jako v kulisách kultovního trháku Pulp Fiction, prostě gastro zážitek v nefalšovaném americkém stylu. 

Po příjezdu do Boskovic si v tamním infocentru vyberte jednu ze tří prohlídkových tras po židovských památkách, kterých je město plné. Vyšlápněte si na hrad a rozhlédněte se do malebného okolí. 

Odpoledne se přesuňte do Jedovnic, jejichž okolí je jako stvořené pro letní rekreaci a aktivní vyžití. Projeďte se po hladině rybníka na paddle boardu nebo otestujte místní single traily

Den druhý

Ani druhý den nebude skoupý na adrenalin. Čeká vás zážitek z těch nejdobrodružnějších: speleoferata! U vstupu do jeskyně vyfasujete přilbu s čelovkou a feratový set a spustíte se na průzkum podzemí. Úzké průlezy, lanové žebříky, propasti a komíny… Tento zážitek prověří nejen fyzickou, ale i psychickou odolnost každého dobrodruha. Zkrátka nic pro klaustrofobiky. “Něžnější” provedení nabízí únikovka, na kterou můžete vzít už čtyřleté děti.

Zpátky na zemském povrchu jistě oceníte posezení s dobrým jídlem a pitím někde na vzduchu. Ideální řešení nabízí Surfbar u hladiny rybníka. Odpočiňte si, vstřebejte dojmy a připravte se na další nálož endorfinů. Pokračujeme na kole! A to rovnou do srdce Moravského krasu: Sloupsko-šošůvské jeskyně, Punkevni jeskyně, Macocha. Jen si vybrat. 

Den třetí

Začneme oddychově a s velkou dávkou kultury. Zámek v Moravském Krumlově momentálně hostí Slovanskou Epopej a vy si ji nenechejte ujít! Výstava fenomenálních pláten Alfonse Muchy ve vás zanechá velký dojem. Před dalším programem se posilněte v RAF House. Ochutnejte něco (ne)tradičního, něco nového, super víno a možná i čerstvý ivančický chřest! 

Navštivte fungl nové turistické informační centrum LOUKA a načerpejte další inspiraci o znojemském regionu. Protože už na řadu přichází další várka fyzické aktivity. 

Na kole se vydejte zalesněným údolím řeky Dyje a užijte si pohodové odpoledne na trase k vyhlídce Králův stolec. Výhledy nakoukané? Na kole budete v centru Znojma do půl hodinky. A za odměnu si užijte klidný vibe úzkých uliček. Famózním výhledům ani tady neutečete. 
Pokud máte chuť spíš na výběrovou kávu, nebo třeba topinku s avokádem, omrkněte Balance coffee & wine

Co dodat? Snad ještě tip na to správné místo na romantický západ slunce. Posaďte se na vyhlídkovou lavičku u Rotundy sv. Kateřiny, pohárek do ruky a vnímejte tu krásu okamžiku. 

Den čtvrtý

Jste lovci dokonalých fotek? To jistě oceníte i doporučení na zachycení krásného východu slunce. Vyražte ráno na vyhlídkové místo u zámku Vranov nad Dyjí a nebudete litovat. 

Potom už to chce zase trochu rozproudit krev v těle. Nedaleko je totiž Vranovská pláž. Ani moře, ani alpské pleso… Nevadí! Hlavní je teplá voda, fantastické okolí národního parku a nespočet aktivit k vyzkoušení! Paddleboardy, vyhlídkové plavby, koloběžky nebo třeba swing jump. To vám zajistí super parta z Bakchus aktivity. Troufnete si? 

Pokud vyrážíte na výlet obytňákem, přidáváme tipy na přenocování: Camp Olšovec, Camp Znojmo, Vranovská pláž

Mapa na cesty

Rozklikněte si trasu výletu, ať vám žádný tip při putování po jižní Moravě neunikne.


Nášup blogových článků


Za tradicemi Slovácka

Perfektní itinerář pro milovníky folkloru a lokálních dobrot. Načerpejte inspiraci, ať už si vezete dům na kolech nebo hledáte nový cíl pro víkendové výletování.

5 minut čtení

Znojemsko a Podyjí – školní výlet do královského města, za vojenskými bunkry, koupáním…

Zveme vás na jednodenní i vícedenní školní výlet do kraje, kde je pro dětské i pubertální kolektivy tak bohatý výběr aktivit, že i na týdenní škole v přírodě nebudete vědět co dřív. Klíčová slova zní: příroda národního parku Podyjí, pohádkově krásný zámek Vranov nad Dyjí, secesní fenomén Alfons Mucha. A přihodíme tipy jako pohodovou městskou plovárnu pro tělocvikáře nebo památník železné opony pro dějepisáře!

10 minut čtení

Ochotnické divadlo v Jihomoravském kraji

Být či nebýt, to je otázka: je důstojnější zapřít se a snášet surovost osudu a jeho rány, anebo se vzepřít moři trápení a skoncovat to navždy? Ptá se Hamlet, kralevic dánský. A my se ptáme – co takhle zajít na ochotnické divadlo?!

5 minut čtení