Půvabné šlechtické sídlo s bohatou historií i dnes kulturně žije na max. Přijďte na kostýmovanou prohlídku nebo svatební veletrh.
Krásný zámek najdete 35 km severovýchodně od Brna. Původně vodní tvrz, kterou přestavěli na renesanční a později barokní zámek. Dnes má zámek i klasicistní úpravu. Interiéry vás zaujmou bohatými sbírkami nábytku a předmětů uměleckého řemesla od renesance až po secesi a slohy historizující. K raritám patří sbírka českého skla, zbraní a orientálních předmětů.
Od června do září navštivte ojedinělou terasovitou zámeckou zahradu a sloupovou kolonádu a jediné zpřístupnělé zámecké zahradnictví v ČR včetně oranžérie. V únoru tu přivoníte ke kvetoucím kaméliím.
Interiéry i exteriéry jsou ztělesněním romantiky, takže dnes je zámek jedním ze čtyř nejoblíbenějších míst pro svatby. Každoročně se tu koná také svatební veletrh, ke kterému patří prohlídka zámku a doprovodný program v zahradě.
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Největší koupačka široko daleko, navíc ve vodě z termálního vrtu plné blahodárných minerálů, k tomu panorama Pálavy.
Tady roste radost. Místo s úžasnou atmosférou, kde si kromě vůně bylinek vychutnáte pohodu non plus ultra.
Z jednoho z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů střední Evropy vycházejí nadšené děti i dospělí.
Jsou zámky, kde vám nabídnou rytířský souboj. Na tom valtickém vám nalijí nejlepší vína z celé republiky.
Jedna z dominant Brna, slavný žalář, letní amfiteátr i skvělé místo na procházku s výhledem na město – vítejte na Špilasu.
Nejproslulejší krasové území ČR. Místa plná magie a netopýrů. Podzemní řeka a nejfotogeničtější tuzemská propast.
Na kopci jej uvidíte už z velké dálky. Majestátní hrad vám ukáže gotiku, renesanci i baroko.
Kdysi gotický hrad, dnes renesanční zámek. Dominanta města Rosice trůnící na kopci. Skrývá hračky i protiatomový kryt.
Empírový lovecký zámeček nechcete na svém putování po Lednicko-valtickém areálu minout!
Nádherný zámek, za ním nádherný zámecký park. Sem se vyplatí vydat nejen v době napoleonských slavností.
Co takhle piknik v jedné z nejkrásnějších zámeckých zahrad České republiky?
Jeden z nejstarších hradů Moravy – dnes zámek – ocení fandové načančaných historických interiérů.