Empírový lovecký zámeček nechcete na svém putování po Lednicko-valtickém areálu minout!
Je členem party jedinečných objektů Lednicko-valtického areálu, který si originalitou a rozsáhlostí vysloužil zápis do seznamu památek UNESCO. Dnes hostí archeologickou expozici o pradávném slovanském hradišti z 9. století. To bylo vůbec nejrozsáhlejší raně středověké opevnění na našem území.
Jednoduchá stavba z obou stran obklopená arkádovými křídly s vyhlídkovými terasami. Pro reliéfy se štukovými loveckými výjevy hledal autor inspiraci v příbězích antických hrdinů. Třeba toho využijete a povykládáte dětem o antické bohyni lovu a že jí staří Řekové říkali Artemis, zato staří Římané jí dali jméno Diana.
V blízkosti zámečku Pohansko si skočte ještě do archeoskanzenu s replikou kultovního místa. Tvoří ho dřevěné idoly pohanských božstev a polozemnice se studnou z 9. století.
Všechna tato místa můžete obdivovat při cestování po svých, na kole i koloběžkách!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Kdo byl nejvýznamnějším hodonínským rodákem? Pojďte do muzea, které vás provedou fascinujícím životem 1. československého prezidenta.
Sběratelé všech zemí, zbystřete! V tomhle zámku uvidíte na jednom místě přes 6 tisíc exponátů.
V Čechách mají Karlštejn, na Moravě máme Pernštejn. Fotogeničtější hrad aby pohledal!
Hrad, který natolik prolnul a srostl s okolní přírodou národního parku Podyjí, že získal vzhled filmového starožitného sídla.
Půvabné šlechtické sídlo s bohatou historií i dnes kulturně žije na max. Přijďte na kostýmovanou prohlídku nebo svatební veletrh.
Původní domov Strahovské knihovny, dnes pokladnice vinařství na Znojemsku. Necháte se přemluvit i na degustaci?
Barokní krasavec vás zve do luxusních opulentních interiérů, na procházku do zámecké zahrady a nejspíš neodoláte vinné degustaci.
Kromě metra nebo Legolandu najdete v královském městě vše – od podzemního labyrintu přes národní park po víno lahodné jako nebeský nektar.
Tudy kráčela historie – tisíce římských vojáků a pro ně tu také vznikly první doložené lázně na území Česka!
Celá Strážnice žije folklorem a muzikou, proto je i místní zámek zasvěcen lidové hudbě.
Tváří se jako zřícenina, ale vás neošálí – Janohrad ukrytý v lužních lesích prostě drnká na romantickou strunu.
Byl zde pohřben český král Přemysl Otakar II. Dnes je to muzeum, kde při tvorbě expozic myslí i na děti.