V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!
Brněnská Moravská galerie má obrovský záběr a zahrnuje výtvarnou kulturu od A do Z. Tak rozsáhlé sbírky se pochopitelně nevejdou do jedné budovy… proto jsou rozmístěné do čtyř architektonických pokladů: Pražákova a Místodržitelského paláce, Jurkovičovy vily a Uměleckoprůmyslového muzea.
Moravská galerie věnuje prostor volnému umění (malbě, kresbě, grafice, plastice), fotografii i užitému umění, grafickému designu a architektuře. Prezentuje tuzemské umění v evropském kontextu. (V celosvětovém měřítku má největší význam pravidelné Mezinárodní bienále grafického designu.)
Muzeum vlastní velice cenné sbírky, které si prohlédněte ve stálých expozicích. K tomu pravidelně ukazuje umění prostřednictvím časově omezených výstav. Proto až se budete chystat do Brna, nezapomeňte se podívat na stránky galerie, co „dávají“ aktuálně. Bývají to nové pecky i desítkami let prověřená klasika.
Výstavy a expozice obohacuje doprovodný program – přednášky, komentované prohlídky, dílny, koncerty. A pozor, tady umění nevnímají jako něco pro horních deset tisíc nebo pro dospělé lidi. Umění patří každému a děti jsou maximálně vítány!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Jsou zámky, kde vám nabídnou rytířský souboj. Na tom valtickém vám nalijí nejlepší vína z celé republiky.
Tahle voda baví i zaryté suchozemce a neplavce! Skákající delfíny neuvidíte, zato poznáte památky v okolí a okoštujete krajové dobroty.
Jediný systém jeskyní ČR, kde obdivujete přírodní sochařství suchou nohou i z lodě při plavbě po podzemní říčce.
Na pohodový výlet zamiřte do Rajhradu. Místní Památník písemnictví na Moravě vás dostane, i když nejste knihomol.
Jako jediná česká zoologická zahrada chová Zoo Park Vyškov hlavně domácí a hospodářská zvířata z celého světa. Ale rozhodně nejen je...
Kde zažít přehlídku krasových hitů na jediném místě? No tady! Nejdelší jeskynní systém u nás nabízí výběr 3 okruhů. Který si vyberete?
Majestátní zámek vás bude lákat na prohlídku už z velké dálky. Však zde nocoval třeba i samotný Napoleon.
„Mami, a Mendel byl ten s hráškem?“ Aneb Poznejte brněnského génia a místo, kde se zrodila genetika.
Kde si vychutnáte výhled na královské Znojmo i sklenku vína ze znojemské oblasti dohromady?
Je tolik druhů, které potřebují chránit. Je toho tolik, co o nich (ještě) nevíte. Pojďte je poznávat do této zoo.
Nejproslulejší krasové území ČR. Místa plná magie a netopýrů. Podzemní řeka a nejfotogeničtější tuzemská propast.
Perla jižní Moravy, jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi, skvost UNESCO. A kolem kopa dalších výletnických lákadel.